НОВИНИ

13.04.2009 | Грузія стурбована 'нарощуванням військової потужності Росією'
Джерело - Українська служба ВВС

Міністерство закордонних справ Грузії висловило занепокоєння стосовно можливої 'чергової агресії' з боку Росії.Глава МЗС Грузії Григол Вашадзе заявив журналістам, що Тбілісі турбує нарощування російського військового контингенту на окупованих територіях, передусім, у Гальському регіоні.


За даними МЗС Грузії, із Севастополя до кордону із Грузією вийшли чотири великих десантних кораблі - 'Цезарь Кунков', 'Ямал', 'Саратов' и 'Новочеркасск', а також ракетний крейсер 'Москва'. МЗС Грузії наводить перелік іншої бойової техніки, яку передислокували чи планують це зробити до кордону із Грузією.


Джерела у Севастополі підтверджують, що кілька російських кораблів вийшли із Севастополя.


Однак, у Міноборони Росії заявляють, що ні про яке нарощування військової присутності в Абхазії не йдеться. Чисельність російської військової бази в Абхазії визначена у кількості 3,7 тисячі військовослужбовців.


Тут також спростовують заяви про те, що нібито російські військові, дислоковані на Кавказі, одержали наказ про приведення до підвищеної бойової готовності у зв'язку із загостренням політичної ситуації в Грузії.


Офіційно представники збройних Сил Росії твердять, що військові готуються до планових навчань поблизу берегів Абхазії.


Раніше Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про обов'язкове надання дозволу Україною у разі пересувань військової техніки її територією. Таке рішення з'явилося під час загострення грузино-російського конфлікту у серпні 2008 року. Протягом останніх днів компетентні органи України нічого не повідомляли про те, чи надавався такий дозвіл. | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5169. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект