НОВИНИ

02.04.2009 | НАТО під час ювілейного саміту підтвердить відданість принципам розширення - речник Альянсу
Джерело - УКРІНФОРМ

Під час саміту НАТО у Страсбурзі-Кілі Альянс підтвердить відданість принципам власного розширення. Про це сьогодні у Брюсселі заявив речник Альянсу Джеймс Апатурай.


За його словами, у перший день саміту, 3 квітня, глави держав та урядів Альянсу проведуть робочий ланч у німецькому місті Баден-Баден. Під час цієї першої зустрічі вони обговорять два питання, серед яких - майбутнє Альянсу та підготовка нової стратегічної концепції його діяльності, а також питання щодо розвитку відносин між НАТО і Росією.


Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу про те, чи має намір НАТО в ході обговорення другого питання переглядати власну політику щодо розширення, Джеймс Апатурай наголосив, що союзники по НАТО, як і раніше, твердо підтримують принцип розширення Альянсу. Він наголосив на тому, що проявом цього факту є та обставина, що вже сьогодні, 1 квітня, у другій половині дня Хорватія та Албанія завершать усі процедури, необхідні для входження в Альянс, і формально набудуть членство в НАТО. Це означає, що на саміті Альянсу глави цих країн посядуть місце за столом НАТО у алфавітному порядку, а не як країни-кандидати, як вони це робили раніше.


"Щодо Грузії та України, я думаю, що ми маємо розуміти - у змістовній частині цих відносин нічого не змінилося. Принцип, який було встановлено в Бухаресті, про те, що обидві країни будуть членами Альянсу, коли відповідатимуть його стандартам, не зазнав змін. Але також правдою є те, що вони (Україна і Грузія) ще не готові до цього з огляду на необхідність продовження реформ. Це не означає, що принципи змінилися, це означає лише, що вони не готові. Вони, Грузія і Україна, мають продовжувати реформи, і НАТО допоможе їм у досягненні необхідних стандартів", - наголосив Джеймс Апатурай.


Речник НАТО зауважив також, що на сьогодні існує декілька країн, які хотіли б у майбутньому приєднатися до Альянсу. Він навів у цьому контексті приклад Чорногорії, уряд якої нещодавно продемонстрував власний намір подати заявку на членство в НАТО. "Принцип розширення Альянсу є одним з головних для нас. Цей принцип відображений у наших установчих документах, і не може бути жодного сумніву в тому, що НАТО дотримуватиметься зобов'язань, взятих у цій сфері", - наголосив речник Північноатлантичного альянсу.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект