НОВИНИ

09.04.2009 | Обсяг фінансових гарантій країн ЄС для боротьби з фінансовою й економічною кризою сягнув 3 трлн євро - Єврокомісія
Джерело - УКРІНФОРМ

Єврокомісія сьогодні оприлюднила статистичний збірник щодо антикризових заходів у країнах Євросоюзу. За даними цього документу, для подолання поточної фінансової та економічної кризи, відновлення фінансової стабільності держави ЄС встановили гарантії, засоби захисту та заходи рекапіталізації у фінансовому секторі загальним обсягом в 3 трлн євро.В офіційному повідомленні щодо цього Єврокомісія наголошує на необхідності координації антикризових зусиль між всіма країнами ЄС та на загальноєвропейському рівні. З цією метою вже набули чинності три нові комунікації Єврокомісії, які створюють чітке правове поле для вжиття надзвичайних заходів і водночас захищають єдність спільного європейського ринку, дозволяють уникнути болючої "гонитви субсидій" між різними країнами Євросоюзу. На додаток, затверджені Єврокомісією у грудні 2008 року Тимчасові правила державної допомоги надають членам ЄС чіткі інструкції, яким чином робочі місця і окремі компанії в умовах реальної економіки можуть отримати державну підтримку без фундаментального порушення правил вільної конкуренції.


Гігантська грошова сума не означає інфляційних вливань у європейську фінансову систему. Як повідомив сьогодні під час брифінгу у Брюсселі речник Єврокомісії Мартін Тод, найбільша частина з 3 трлн євро припадає на "гарантійні парасольки" для фінансових установ (2,3 трлн євро). Для реалізації схем рекапіталізації виділяється близько 300 млрд євро, ще 400 млрд євро призначені для додаткових витрат із реструктуризації та порятунку окремих банків і фінансових інституцій. Реальний обсяг державної допомоги в європейських країнах буде, за прогнозами, значно меншим від згаданої суми, оскільки реальні бюджетні витрати будуть матеріалізуватися тільки у випадку фактичного застосування державних гарантій.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект