НОВИНИ

23.04.2009 | Відбулися переговори щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄАВТ
За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-служби Мінекономіки.

У Міністерстві економіки відбулися переговори щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Європейською асоціацією вільної торгівлі (ЄАВТ). Участь у переговорах взяли віце-прем'єр-міністр України Григорій Немиря, міністр економіки Богдан Данилишин та заступник генерального секретаря ЄАВТ Дідьє Шамбове.


Міністр економіки Богдан Данилишин назвав переговори тим новим етапом, який дозволить зблизити Україну з Європою. Результатом створення зони вільної торгівлі має стати прискорення зростання внутрішнього валового продукту України та країн - членів ЄАВТ. Якісне та кількісне покращення торговельного балансу між Україною та ЄАВТ повинно відбуватися за рахунок безумовного збільшення його обсягів та зростання у ньому частки продукції з високою доданою вартістю, наглосив міністр.


Б.Данилишин зауважив, що Україна вступає у переговори з державами ЄАВТ після набуття членства у СОТ: "Ми продовжуємо інтенсивний діалог з ЄС стосовно створення зони вільної торгівлі та впевнені, що відповідне реформування торговельно-орієнтованого законодавства сприятиме плідному і нетривалому діалогу з ЄАВТ. Результати роботи, проведеної Україною за останні роки, мають значно спростити та прискорити переговорний процес. Для нас ці переговори є складовою частиною поступової інтеграції до європейського економічного простору".


Глава українського економічного відомства підкреслив, що головним завданням переговорів є узгодження спрощеного доступу до ринків сторін, створення середовища для реалізації спільних комерційних проектів, сприяння залученню інвестицій та налагодженню ділових контактів між підприємствами. Реалізація економічних інтересів складатиметься із взаємовигідної кооперації між суб'єктами підприємницької діяльності України та держав ЄАВТ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект