НОВИНИ

30.04.2009 | Єврокомісія привітала рішення Бельгії та Данії відкрити ринки праці для громадян країн-членів ЄС Центральної та Східної Європи
Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

Єврокомісія привітала рішення Бельгії та Данії відкрити ринки праці для громадян восьми країн-членів ЄС у Центральній та Східній Європі. Третя та остаточна частина так званого перехідного періоду для адаптації трудового ринку Бельгії і Данії до реалій розширеного Євросоюзу завершується 1 травня 2009 року. Данія відкриє свій ринок праці також для громадян Болгарії та Румунії.


Водночас, у повідомленні Єврокомісії йдеться про те, що Німеччина та Австрія прийняли рішення подовжити такий перехідний період стосовно доступу до ринку праці громадян інших країн Євросоюзу з числа нових членів до 30 квітня 2011 року.


"Я повністю поважаю право країн-членів, відповідно до Угоди про входження до ЄС, використовувати перехідні заходи у випадку серйозних дисбалансів трудового ринку або пов'язаних з цим загроз. Водночас, доповідь Єврокомісії свідчить, що міграційні потоки після розширення Євросоюзу у 2004 та у 2007 роках мали позитивний економічний ефект у тих країнах, які не обмежували свободу руху робітників," - зазначив з цього приводу єврокомісар з питань працевлаштування, соціальних справ та рівних можливостей Владімір Шпідла (Vladimir Spidla, European Commissioner for Employment, Social Affairs and Equal Opportunities).


Він нагадав, що з 1 травня 2009 року розпочинаються останні два роки, протягом яких країни-члени можуть застосовувати правила перехідного періоду стосовно доступу на власні трудові ринки, що обмежують рух громадян восьми з десяти країн, які приєдналися до ЄС у 2004 році. Такий перехідний період було застосовано з 1 травня 2004 року на термін 7 років.


Для тих країн Євросоюзу, які не поінформували Єврокомісію про серйозні дисбаланси трудового ринку та відповідні загрози, дія перехідного періоду завершується 30 квітня 2009 року. З цієї дати на територіях таких країн повністю застосовується закон ЄС про вільний рух робочої сили, тобто знімаються всі обмеження для такого руху.


Правила обов'язкової реєстрації та отримання дозволів на роботу для громадян нових країн Євросоюзу залишаються у Німеччині, Австрії, а також продовжують діяти у Великобританії.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект