НОВИНИ

07.04.2009 | Президент провів зустріч із головою Парламентської Асамблеї НАТО
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з головою Парламентської Асамблеї НАТО Джоном Таннером.У ході зустрічі В.Ющенко підтвердив, що Україна розглядає НАТО як єдину ефективну систему забезпечення безпеки на трансатлантичному просторі. "Україна підтримує процес подальшого розширення НАТО. З цієї точки зору ми вітаємо приєднання до Альянсу Албанії та Хорватії", - сказав він. Президент наголосив на важливості подальшого продовження політики "відкритих дверей" до Альянсу. Відтак, на його переконання, рішення Бухарестського саміту та зустрічі міністрів закордонних справ НАТО щодо майбутнього членства України в Альянсі повинні бути виконані.


У цьому контексті Глава держави підтвердив, що сьогодні головним завданням для України є реалізація вже ухвалених рішень.


Віктор Ющенко повідомив представників НАТО, що зараз зусилля України спрямовані на підготовку та наступну реалізацію першої Річної національної програми, і висловив сподівання, що роботу над документом буде завершено у квітні. "Документ відповідає за змістом та формою усім вимогам ПДЧ і відображає готовність нашої держави продовжувати реформи, необхідні для досягнення критеріїв членства", - сказав Президент.


Він також запевнив, що як надійний союзник НАТО Україна налаштована робити свій внесок у забезпечення міжнародної безпеки. Відомо, що Україна є єдиною країною-партнером НАТО, яка бере участь в усіх без винятку операціях під проводом Альянсу.


Президент нагадав, що завершено всі процедури, і відтак Україна розраховує найближчим часом підписати Угоду з НАТО про транзит територією України вантажів для потреб Міжнародних сил сприяння безпеці (МССБ) в Афганістані.


Під час зустрічі сторони обмінялися думками про підсумки ювілейного саміту НАТО. Також було обговорено питання парламентського співробітництва Україна-НАТО та його значення в активізації підтримки євроатлантичних перспектив України всередині країн-членів Альянсу.


Довідка. Джона Таннера було обрано головою ПА НАТО у листопаді 2008 року Візит до України є його першим офіційним закордонним візитом на цій посаді.


Парламентська Асамблея (ПА) НАТО - міжпарламентська організація, яка з 1955 року є форумом, на якому парламентарії країн-членів Альянсу та країн-партнерів зустрічаються для розгляду питань, що становлять спільний інтерес. Головною метою діяльності цього органу є сприяння досягненню консенсусу у вирішенні питань, які становлять інтерес для Альянсу та його партнерів.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект