ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

07.04.2009 | США і Європа навели мости
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Турне президента США Барака Обами по Європі підтвердило величезну популярність нового американського лідера. Він, на думку оглядачів, зумів продемонструвати саме такий підхід Америки до справ у світі, який довго чекали європейці. Проте новий спосіб розмови ще не дав американцям бажаних результатів.


Празький самміт ЄС-США був ще однією можливістю для американського і європейських лідерів виправити стосунки між двома частинами Атлантики після непорозумінь, породжених попередньою адміністрацією у Вашингтоні. Європейці, на думку коментаторів, нарешті говорили з американським президентом, який не лише читав лекції, але і слухав, і всіляко показував, що його наміри серйозні.


«Я високо ціную надзвичайне лідерство Європейського Союзу та Європейської Комісії. Ми сподіваємося на продовження цієї співпраці. Очевидно, що стосунки між США та Європою є дуже міцні. Інколи здавалося, що ми маємо непорозуміння в деяких речах, але речі, які нас об’єднують, є набагато важливішими, ніж ті, що нас розділяють», – наголосив Барак Обама.


Більшість уваги під час саміту взяла на себе спільна реакція на запуск ракети Північною Кореєю, але разом із тим, президент США мав можливість поговорити і зі своїми колегами з Іспанії та Польщі.


Стосунки з Іспанією були підірвані реакцією попереднього президента США Джорджа Буша на вивід іспанського війська з Іраку в 2004 році. Але минулого тижня під час ювілейного саміту НАТО Іспанія продемонструвала підтримку Сполученим Штатам в Афганістані, пообіцявши спрямувати до цієї країни близько 600 своїх військових.


Перспектива елементів американської системи ПРО у Європі


Із польським керівництвом Обама обговорював долю американської системи протиракетної оборони. Польща і Чехія наразилися на гостру російську протидію появі цієї системи, але нова американська адміністрація натякнула росіянам, що вона може і не з’явитися цілком, якщо Росія допоможе переконати Іран відмовитися від ядерної програми.


Головуючий в Євросоюзі прем’єр-міністр Чехії Мірек Тополанек заявив, що його країна готова відмовитися від радарів, які мали бути частиною протиракетної оборони у випадку, якщо Тегеран полишить свої ядерні плани.


«Якщо ми досягнемо успіху в тому, щоб переконати Тегеран дотриматися своїх міжнародних зобов’язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї, то тоді, можливо, ця загроза зникне. Тоді ми можемо почати танцювати на Вацлавській площі в центрі Праги та полишити такі ініціативи як протиракетна оборона», – зазначив Мірек Тополанек.


Польський уряд під час Празького саміту хотів переконатися, що обіцянки США, зроблені у зв’язку з протиракетною системою, будуть дотримані. Президент Обама пообіцяв, що ракети «Патріот» Польща отримає в будь-якому випадку, і американці далі допомагатимуть у розбудові польської обороноздатності. Виступаючи разом із президентом Лехом Качинським та прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском, Барак Обама назвав стосунки з Польщею «одними з найкращих у світі».


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект