НОВИНИ

07.04.2009 | Україна є головним партнером ЄС у питанні розвитку "Східного партнерства" - Г.-Г.Поттерінг
Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграця"

Україна є головним партнером ЄС у питанні розвитку Програми "Східне партнерство". Про це заявив Голова Європарламенту Ганс Герт Поттерінг після зустрічі з Головою Верховної Ради Володимиром Литвином.


Г.-Г.Поттерінг зазначив, що це питання обговорюватиметься на саміті країн Євросоюзу, що відбудеться у Празі 7 травня цього року. "Я маю надію, що Україна відіграватиме ключову роль у цьому партнерстві й надалі", - наголосив він.


У свою чергу, Володимир Литвин зазначив, що позиція українського парламенту та Європарламенту в питанні співпраці між Україною та ЄС збігаються. Окрім того, підкреслив спікер, під час зустрічі з головою Європарламенту було наголошено на важливості практичного наповнення Програми "Східне партнерство", зокрема, в частині розвитку зони вільної торгівлі. Володимир Литвин також наголосив на необхідності подальшої реалізації політики щодо вільного пересування громадян України країнами Євросоюзу. Спікер зазначив, що в 2008 році понад 7 млн українців побували у європейських країнах, майже 50% з них - за спрощеним візовим режимом.


Як повідомляв раніше УКРІНФОРМ, 20 березня лідери країн Європейського Союзу затвердили політику "Східного партнерства", виділивши на неї 600 млн євро на 2009-2013 роки. "Східне партнерство" має охопити шість країн - сусідів Євросоюзу: Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову, Україну та Білорусь.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3786. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект