НОВИНИ

27.04.2009 | В Еквадорі чинний президент оголосив про свою перемогу на виборах
За матеріалами - Korespondent.net, BBCrussian.com

Чинний президент Еквадору Рафаель Корреа оголосив про свою перемогу на президентських виборах, що відбулися в країні минулої неділі, 26 квітня.
Згідно із поширеним даними екзит-полу, за нього віддали свої голоси близько 54 відсотків громадян країни. За основного конкурента Рафаеля Корреа, лідера Партії патріотичної спільноти Лусіо Гутьерреса, проголосували 29 відсотків виборців, що мають право голосу.


Таке співвідношення, очевидно, дозволить чинному президенту Еквадору здобути перемогу вже в першому турі виборів, і в тому випадку, якщо це станеться, вибори, що відбулися, стануть першими за останні 30 років, коли переможця буде визначено без проведення другого туру.


"Ні в кого немає сумнівів у моїй перемозі на президентських виборах. Це перемога переконує в правильності обраного нами курсу на створення держави, в якому і бідні і багаті відчували б себе гордими за свою батьківщину", - заявив Корреа, виступаючи перед прихильниками на імпровізованому мітингу.


"Ніколи ще в історії нашої країни демократичний уряд не перемагав одразу в першому турі президентських виборів. Це стало можливим завдяки широкій підтримці еквадорських громадян", - зазначив чинний президент Еквадору.


Місцеві ЗМІ повідомляють, що Рафаель Корреа із захопленням сприйняв дані ексзит-полу, навіть пустився у танок, обнімаючись зі своїми соратниками. Його конкурент, Лусіо Гутьеррес, стримано сприйняв перші підсумки і заявив, що необхідно дочекатися офіційних результатів голосування.


Крім того, перші офіційні підсумки підрахунку голосів буде оприлюднено Національною виборчою радою уже в понеділок, а остаточні результати опублікують через десять днів.


Водночас, у перегонах на пост глави Еквадору брали участь представник соціалістичної партії Марта Букарам, соціал-демократ Карлос Гонсалес, Дієго Дельгадо від лівих сил і незалежні кандидати Карлос Сагньай та Мельба Хакоме.


У вересні минулого року на загальнонародному референдумі було ухвалено нову конституцію країни, згідно з якою на кінець квітня було призначено позачергові вибори.


Еквадорці також вибирали в неділю 124 членів Національної асамблеї, 46 префектів та їх заступників, 221 мера і 1581 представника муніципалітетів. Даних щодо цих виборів поки що немає.


***


46-річний Рафаель Корреа Дельгадо - економіст, який отримав освіту в США, є чинним президентом Еквадору з січня 2007.Згідно із конституцією країни глава держави обирається на термін чотири роки і може переобиратися один раз. Таким чином, Корреа має великі шанси зберегти за собою президентське крісло до 2017 року.


Рафаель Корреа є прихильником економічних і соціальних реформ за прикладом Куби і Венесуели, виступає за посилення державного сектора в економіці та проведення соціальних реформ, спрямованих на поліпшення рівня життя малозабезпечених верств населення.


Зовнішня політика Еквадору під керівництвом Корреа спрямована на створення єдиного латиноамериканського союзу для побудови "соціалізму 21-го століття" і боротьбу зі світовим пануванням США.


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект