НОВИНИ

30.04.2009 | Барак Обама – перші 100 днів перебування в Білому Домі
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Незважаючи на те, що захоплення Бараком Обамою дещо поменшало, загалом американці залишаються задоволені своїм президентом. На сотий день свого правління він навіть отримав несподіваний подарунок з боку політичних конкурентів. Республіканський сенатор Арлен Спектер з Пенсильванії заявив про перехід до табору демократів на знак протесту проти політики своєї партії. 79-річний Спектер належав до поміркованого крила республіканців.

Лише чверть сумнівається в Обамі


Що ж до пересічних американців, то дві третини підтримують політику Обами. Лише чверть опитаних сумніваються в своєму президентові. Вирішальним же для збереження популярності, а значить і для шансу буди згодом переобраним на другий термін для Обами стане його успіх або провал у подоланні нинішньої кризи. Більшість погоджуються з його антикризовою програмою, яка коштуватиме платникам податків 800 мільярдів доларів.


Хоча дехто із занепокоєнням думає при цьому про державну заборгованість, яка стає дедалі більшою. «Окремі кроки, на мою думку, багатьом здаються досить радикальними. Але, на жаль, для подолання проблем нам потрібні такі жорсткі заходи», - вважає 45-річний Вокер Томас з Вірджинії. Зрештою, складне економічне становище негативно впливає на настрої в Сполучених Штатах.


Американці хвалять Обаму-дипломата


Абрахам Лар з Каліфорнії не втрачає надій: «Не знаю, чи це найкращий шлях. Але політика в минулому не спрацьовувала. Тому треба випробувати щось нове і сподіватися, що все вийде. Адже ми не можемо продовжувати рухатися старим шляхом і сподіватися на диво».


Особливо позитивну оцінку Обама отримав за свої дипломатичні здібності. Американців тішить той факт, що імідж їхньої країни в світі знову покращав. Понад 70 відсотків опитаних вітають його дипломатичні зусилля. «В зовнішній політиці можна помітити фундаментальні зміни, - вважає 59-річний Білл Кляйнфельд. - Ми знову інтегруємося в міжнародні процеси. Можливо, нам справді вдасться розв'язати деякі проблеми, як, наприклад, суперечки з Іраном або Північною Кореєю».


Однак в цьому моменті можна почути й критику на адресу нового президента США. «Деякі речі мене непокоять. Як на мене, то можна сідати за стіл переговорів і з ворогами, але інколи мені здається, що він уже занадто йде їм на зустріч», - зауважив Пол Бойер.


Зарано робити остаточні висновки


Відразу після виборів у США панувала справжня ейфорія навколо нового президента. Тепер настав час для буденної праці. Американці демонструють терплячість і чекають, які результати матиме політика Обами. 52-річна Робін Майер з Вірджинії: «Ще зарано робити якісь остаточні висновки. Сподіваюсь, що в нього все вийде».


Попри критику, яка час-від-часу лунає з табору виборців, що голосували за Обаму, їх продовжує об'єднувати одне: згадка про попередника нинішнього президента – Джорджа Буша-молодшого. Британець Джейсон Вільямс от уже тридцять років живе в американській столиці: «Все, що прийшло на зміну Джорджу Бушу, є значним покращенням».


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3767. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект