НОВИНИ

30.04.2009 | Дипломатичний скандал розгорівся між Москвою і НАТО
Джерело - УНІАН

Двох російських дипломатів вислано з Брюсселя. Про це пише британська газета "Файненшл Таймс" з посиланням на свої джерела. Російське постійне представництво при НАТО інцидент не коментує.


Один з дипломатів, висланих НАТО, - син постійного представника Росії при Євросоюзі Володимира Чижова. Ім`я другого співробітника газета "Файненшл Таймс" не уточнює.


Обидва дипломати працювали в російській місії при НАТО в Брюсселі. Керівництво Північноатлантичного Альянсу, як пише видання, вирішило вислати росіян після найбільшого шпигунського скандалу, в якому був замішаний високопоставлений естонський чиновник Херманн Сімм. Він, як стверджують в альянсі, передавав секретну інформацію до Росії. Сімма заарештували восени минулого року. Він розробляв системи захисту інформації по лінії НАТО і Євросоюзу і за деякими даними Москва завдяки йому дістала доступ до кодів натівської шифрувальної системи. Сімм на батьківщині одержав 12 з половиною років в`язниці.


Ця історія викликала такий гучний скандал, що НАТО вирішило жорстко відповісти. Хоч ні Чижов, ні другий дипломат ніяк не були пов`язані з Сіммом. Російська сторона конфлікт поки не коментує.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект