НОВИНИ

17.04.2009 | Невитрачені кошти фондів ЄС можуть спрямувати на економічне відновлення
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Невитрачені бюджетні фонди Євросоюзу можуть бути спрямовані на заходи економічного відновлення, зокрема на реалізацію проектів з підвищення ефективності енергетики та розвитку її поновлюваних джерел. Таким є результат політичного компромісу, якого було досягнуто сьогодні у Брюсселі між Комітетом промисловості Європарламенту та Чеським головуванням Євросоюзу.


Домовленість має бути підтверджена голосуванням під час пленарного засідання Європарламенту й рішенням Ради міністрів Євросоюзу.


Європейська енергетична програма передбачає вкладання 3,98 млрд євро з невитрачених бюджетних фондів у розвиток об'єктів газової та електричної інфраструктури, створення морських "енергетичних островів" вітряної енергії, реалізацію проектів обладнання теплових електростанцій.


Очікується, що після остаточного узгодження у політичних групах Європарламенту згадане компромісне рішення буде винесено на розгляд пленарного засідання Європарламенту 4-7 травня поточного року.


Як повідомлялося раніше, пропозиції Єврокомісії спрямувати минулорічні невитрачені фонди ЄС в обсязі 5 млрд євро на розвиток інфраструктурних проектів, зокрема в сфері енергетики, зустріли спротив з боку деяких країн-членів, які наполягали на поверненні цих коштів у національні бюджети. Якщо Рада міністрів ЄС та Європарламент підтримають досягнуту сьогодні згоду, це означатиме, що сторони дійшли компромісу у згаданому питанні.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3435. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект