НОВИНИ

30.04.2009 | Б.Соколовський скритикував газову угоду
Джерело - Українська служба ВВС

Уповноважений президента з питань енергобезпеки Богдан Соколовський скритикував досягнену на переговорах у Москві домовленість щодо закупівлі газу в оплату послуг за транзит.На думку пана Соколовського, це може призвести до повернення бартерних відносин.


До того ж, - додав він, - така домовленість може завдати збитків Україні в разі збереження того, що він назвав асиметрією на користь російської сторони у газових відносинах, коли ціна на газ для України є високою, а ставка на транзит для Росії - низькою.


Раніше, по завершенні переговорів у Москві, прем'єр Тимошенко повідомила про придбання Україною 800 млн. кубометрів газу за рахунок майбутніх послуг транзиту.


За словами пані Тимошенко, Київ запропонував розширити такий варіант оплати, що дозволить закачати додаткові обсяги газу до українських підземних сховищ і тим самим краще підготуватися до наступного опалювального сезону.


Промовляючи на спільному з російським прем'єром брифінгу, вона зазначила, що Україна покращила газові відносини з Росією і подякувала за це Владіміру Путіну.


Як уточнив після переговорів пан Путін, сторони домовилися про те, що при скороченні імпорту російського газу Україною, Росія не виставлятиме за це штрафні санкції, які на цей час могли б сягнути 2 мільярдів доларів.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9292. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект