НОВИНИ

02.04.2009 | У Лондоні розпочинається самміт Великої двадцятки
За матеріалами - Українська служба ВВС

Лідери провідних промислово розвинених країн разом з керівниками деяких найбільш упливових країн, що розвиваються, розпочинають самміт Великої двадцятки у Лондоні.


Самміт починається на тлі розбіжностей щодо того, яким саме має бути шлях подолання глобальної фінансової кризи.


Після доби напружених зустрічей і прес-конференцій президент Обама наголосив, що лідери світу не дійдуть згоди у кожному питанні, і додав, що прибув до Лондона, щоб подати свої ідеї і вислухати ідеї інших.Франція і Німеччина вимагають набагато жорсткіших регуляцій щодо банків, інвестиційних фондів та офшорних зон і висувають це як передумову для досягнення угоди на самміті.


Французький президент Ніколя Саркозі заявив, що ця вимога не підлягає обговоренню.


"Послухайте! По-перше, мені буде шкода поїхати звідси, адже я щойно приїхав. По-друге, Ангела Меркель і я стоїмо на одній позиції. Ми вважаємо, що вона базується на здоровому глузді. Тут справа не в тому, що ми хочемо протиставити її іншим точкам зору. Вона змістовна і ми на наій наполягаємо. Ми хочемо сказати: це історичний момент. А коли йдеться про історичні моменти, ними не можна нехтувати," - заявив Ніколя Саркозі.


 


Нові інціативи президентів Обами і Мєдвєдєва


Президенти Обама і Мєдвєдєв на зустрічі в Лондоні домовилися про поновлення переговорів про скорочення кількості ядерних боєголовок.


Це будуть перші подібні переговори за більше ніж десять років.


У спільній заяві сказано, що посередники звітуватимуть про поступ до липня і будуть намагатися укласти нову угоду до того, як закінчиться термін нинішньої -- у грудні.


Пан Обама назвав це важливим кроком.


"Я вважаю, що ми почали сьогодні дуже конструктивний діалог, який дозволить нам працювати над питаннями взаємного інтересу, такими як скорочення ядерного озброєння та зміцнення наших угод, що стосуються нерозповсюдження ядерної зброї. До наших спільних інтересів також входить боротьба з тероризмом та екстремізмом, які загрожують обом країнам, економічна стабільінсть та відновлення економічного зростання в світі. До наших спільних інтересів входить поширення миру і стабільності в таких регіонах як Близький Схід," - заявив президент Обами після зустрічі з президентом Мєдвєдєвим.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект