НОВИНИ

17.04.2009 | Керівники підприємств європейської аерокосмічної промисловості закликали Євросоюз більше "інвестувати у майбутнє"
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Лідери 30 європейських національних асоціації та 17 головних компаній, які представляють всю європейську аерокосмічну промисловість, закликали Євросоюз продовжити інвестиції в галузь, яка є одним з локомотивів майбутнього економічного зростання.


Вчора у Брюсселі вони провели зустріч в рамках Ради Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості Європи (ASD, the Aerospace and Defence Industries Association of Europe), яка цілком була присвячена впливу на профільне виробництво глобальної економічної та фінансової кризи, а також обговоренню шляхів виходу з цієї ситуації, включаючи партнерство із європейськими інституціями та національними урядами країн Євросоюзу.


За підсумками заходу Президент ASD Алан Кук (Allan Cook) зауважив, що європейська аерокосмічна промисловість вирішила провести детальну оцінку впливу кризи на власну діяльність замість того, щоб додати свій голос до хору тих, хто шукає допомоги та дотацій.


"Наш сектор не просить про жодні урядові преференції. Ми є солідною, інноваційною промисловістю, яка не тільки має необхідні інструменти для подолання поточного економічного спаду, але й готова зробити суттєвий внесок в економічне відродження континенту. Але це не означає, що наші інтереси мають ігноруватися, або наш успіх має сприйматися як такий, що є гарантованим," - зауважив Алан Кук.


Він підкреслив, що аерокосмічна промисловість Європи потребує збільшення загальноєвропейських та національних інвестицій, особливо підвищення рівня фінансової підтримки прикладних досліджень та розвитку. Орієтовані на ринок дослідженняя є вирішальним фактором для того, щоб підготувати наступне покоління європейських літаків та підтримати європейську оборонну промисловість на достатньому рівні.


У цьому контексті Президент ASD нагадав, що європейська дослідницька програма "Чисте небо", метою якої є розробка принципово нового, радикально більш екологічного та ефективного типу літака, на сьогодні потонула в адміністративних ускладненнях, незважаючи на повну відповідність програми інноваційним цілям Ліссабонської стратегії розвитку Євросоюзу.


На переконання європейських промисловців, якщо не будуть терміново внесені зміни у регуляторні правила Єврокомісії, які зараз недостатньо адаптовані до особливостей програми "Чисте небо", залучені до програми промислові компанії будуть вимушені переорієнтувати власні дослідницькі фонди та потужності на інші технологічні ініціативи. Такий розвиток може скласти реальну небезпеку самому існуванню програми інноваційного європейського літака.


ASD, яка представляє аерокосмічну та оборону промисловість Європи, обєднує профільні асоціації двадцяти європейських країн у складі близько 2000 великих компаній та більше 80 000 споріднених компаній-постачальників, які забезпечують роботою близько 649000 європейців. Річний обіг цієї галузі перевищує 132 мільярди євро.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект