НОВИНИ

27.04.2009 | У Будапешті відбудеться нарада з питань європейської ініціативи Східного партнерства
За матеріалами - УКРІНФОРМ

У травні в Будапешті відбудеться нарада з питань реалізації Європейської політики сусідства та ініціативи Східного партнерства. Про це повідомив напередодні Державний Секретар МЗС Угорщини Габор Сентівані.


Учасники засідання обговорять, у тому числі, відносини з Україною, Молдовою і Білоруссю. "Ми хотіли б, щоб із цими країнами якнайшвидше сформувалося змістовне співробітництво. Угорщина є свого роду "міцною опорою" цього процесу, однією з його рушійних сил", - підкреслив Габор Сентівані. Він також зазначив, що Будапешт розвиває з Україною, Молдовою і Білоруссю важливі зв'язки.


Нарада буде організована в рамках нової європейської ініціативи Східного Партнерства, до участі в якій, крім України, Молдови і Білорусі, запрошені також Грузія, Азербайджан та Вірменія. Перший саміт Східного Партнерства за участю лідерів Євросоюзу та шести запрошених країн передбачається провести в Празі 7 травня. Ця зустріч має формально започаткувати нову програму, яку Євросоюз розглядає як посилення Європейської політики сусідства.


З урахуванням цього, угорська дипломатія ініціювала проведення в Будапешті фахової дискусії за участю офіційних представників держав ЄС, які активно підтримують Східне партнерство, сказав держсекретар МЗС Угорщини. Йтиметься, зокрема, про те, що конкретно може запропонувати Євросоюз своїм східним партнерам. Мета полягає в тому, щоб наприкінці чергового - шведського - головування в Євросоюзі можна було запропонувати цим країнам конкретні рішення. Очікується, що в нараді візьмуть участь фахівці з питань зовнішніх відносин з більш як десяти країн ЄС.


Габор Сентівані підкреслив також: нестабільність у сусідстві з Євросоюзом несе потенційні загрози, тому слід використати всі засоби для створення та зміцнення стабільності. Одним із елементів підтримки Євросоюзом своїх східних партнерів може стати наближення їх до ЄС. Однак при цьому важливо, аби водночас це не було спрямовано проти Росії, зазначив Державний Секретар МЗС Угорщини Габор Сентівані.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект