НОВИНИ

13.04.2009 | "Україні саме час проситися до НАТО",- Джеймс Шерр.
За матеріалами - Українська правда, "Дзеркало тижня"

Політична невизначеність в НАТО і слабкість України можуть створити зручний фон для вступу України до блоку.


Про це заявив британський аналітик, керівник програм з питань Росії і Євразії лондонського Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр, повідомляє "Дзеркало тижня".


"Деякі найвідданіші друзі України починають думати про неможливе: що, не зважаючи на нездатність України йти вперед, наближаючись до стандартів НАТО, сьогодні настав той найбільш зручний, але короткий момент, коли годилося б розглянути її заявку на вступ", — вважає Шерр.


"В цей зручний момент позитивну роль можуть відіграти слабкості України і сумніви Росії, посилені впливом на ситуацію світової фінансової кризи", — уточнив він.


При цьому, на думку експерта, відносно зручний момент для подачі Україною заявки на членство в блоці не буде дуже тривалим.


"Цей момент потрібно використовувати з максимальною користю, тому що, як показує історія, такі паузи зазвичай тривають недовго", — підкреслив він.


Експерт вважає, що перед НАТО в даний момент постав цілий ряд взаємозв’язаних проблем, зокрема, консолідації і збереження єдності за умови подальшого розвитку.


"Сьогодні головне завдання НАТО — консолідація і відновлення єдності та колишньої потуги. Якщо альянс хоче досягти цієї мети, він не може дозволити собі відступити, і водночас не наважується зробити крок уперед", — переконаний Шерр.


На його думку, позитивним для України чинником є також готовність Європейського союзу більш системно підходити до власної безпеки і вибудовування взаємин з Україною.


"Євросоюз повинен стратегічно підходити до питання своїх відносин з Україною, як і до питань власної безпеки. Як випливає з недавно укладеної між Україною і ЄС рамкової угоди з модернізації української газотранспортної системи, ЄС нарешті, почав це робити", — констатував експерт.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8846. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект