НОВИНИ

16.04.2009 | СБУ зупинила ядерне перемитництво
За матеріалами - Української служби ВВС

Служба безпеки України затримала у Тернопільській області трьох громадян України (серед яких був депутат облради), у яких вилучено контейнер із радіоактивною речовиною, яку можна використати в терористичних цілях для створення так званої «брудної бомби».Зловмисники вважали, що вони продають понад три кілограми плутонію ділерам закордон, якими виявилися самі працівники СБУ задіяні у спецоперації.


За попередніми припущеннями, радіоактивний матеріал було виготовлено в радянські часи у Росії. Зловмисники хотіли заробити на оборудці 10 мільйонів доларів.


Як повідомляє СБУ, матеріали справи було передано до МВС України для проведення дослідчої перевірки:


«Стосовно всіх трьох учасників злочинної групи прокуратурою Тернопільської області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 265 Кримінального кодексу України (незаконне поводження з радіоактивними матеріалами), що визначає покарання від 8 до 15 років позбавлення волі. Щодо них вжито запобіжний захід – взяття під варту».


Контейнер з радіоактивною речовиною передано до МНС України для проведення експертизи на державному підприємстві «Радон».


Фото з сайту СБУ| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9079. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект