НОВИНИ

03.04.2009 | НАТО збирається на ювілей. Заходи безпеки неймовірні
За матеріалами - Української правди, Радіо "Свобода"

Керівники країн-членів НАТО збираються у Стразбурзі на ювілейний саміт до 60-річчя Північноатлантичного Альянсу, який триватиме два дні.


Французькі війська і поліція готуються до масштабних операцій із надання безпеки тисячам делегатів з 26-ти країн та стримування демонстрацій, у яких, як очікують, візьмуть участь тисячі пацифістів, повідомляє ВВС.


Поблизу міста встановлено протиповітряні установки, запроваджено обмеження на використання повітряного простору, у центрі Стразбурга розбито тимчасову військову базу, обтягнуту колючим дротом.


Радіо "Свобода" також повідомляє, що європейський квартал Страсбурга "трансформувався у справжню неприступну фортецю": 30 кілометрів бар’єрів, шлагбауми, кінні наряди поліції, військові у повній бойовій готовності – всього 4,5 тисячі охоронного персоналу. Митники перевіряють документи у тих, хто перетинає німецько-французький кордон (це знову впроваджено тільки на період саміту).


 


Франція та Німеччина запросили країни-союзниці відсвяткувати 60-річчя НАТО у Страсбурзі, Келі та Баден-Бадені. Президент США Барак Обама, здійснюючи своє перше європейське турне у якості голови держави, теж прибуває на НАТОвські святкування. На саміті будуть говорити про майбутнє Альянсу, стосунки з Росією, військову місію в Афганістані та повернення Франції до військового командування.


"Є у програмі церемоніальні аспекти: 60-та річниця, візит президента (Обами) та святкування повернення Франції до військових структур НАТО. За відзначення цих подій зголосилися всі країни-союзниці. А по суті справи тут пройдуть поглиблені дискусії щодо стосунків із Росією, майбутнього НАТО та Афганістану", - сказав речник НАТО Джеймс Аппатурай.


Іншою важливою темою нинішнього саміту має бути проблема співіснування НАТО та Європейської системи безпеки, що функціонує при Раді Євросоюзу.


Асистент генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Жан-Франсуа Бюро переконаний, що ці дві оборонні структури тільки доповнюють одна одну.


"Їх не протиставляють одна одній. У минулому існувала стійка тенденція вважати, що Європейська система безпеки й оборони могла б замінити НАТО. Сьогодні ми скаржимося, що НАТО може "поховати" Європейську систему безпеки", - зазначив він.


"Проте є відповідальності, які Європа може і має взяти на себе. І ми вже були свідками цього і на Балканах, і в Африці, і останнім часом, у протипіратських місіях. Але є також відповідальності, що має на себе взяти НАТО: у Афганістані чи на тих самих Балканах. Правдою є те, що Європа і НАТО працюють разом на одній світовій арені", - наголосив Бюро.


Ця взаємна доповнюваність і буде у центрі уваги нинішнього ювілейного саміту НАТО. Серед інших тем – відзначення приєднання до НАТО нових членів, а саме Албанії та Хорватії, та можливе визначення наступного голови Альянсу.


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект