НОВИНИ

30.04.2009 | В.Ющенко: Україна розглядає ініціативу "Східне партнерство" як додаткові можливості розширення діалогу з ЄС
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна розглядає ініціативу Європейського Союзу "Східне партнерство" як додаткові можливості розширити діалог з ЄС і в жодному разі не сприймає її як альтернативу повноправній інтеграції до Євросоюзу. Про це Президент Віктор Ющенко заявив, відповідаючи на запитання журналістів у Будапешті."Приємно відзначити, що ЄС відчуває необхідність окремої формули відносин з країнами Східної Європи, які не є членами Європейського Союзу. Важливо, що цей формат формулюється окремо, що показує значення і особливість цих відносин", - підкреслив Президент.


Він пояснив, що для України ця ідея не є альтернативою угодам про асоціацію з ЄС, про створення зони вільної торгівлі та спрощення візового режиму, робота над якими ведеться і буде завершена найближчим часом. "Ми вбачаємо в цьому той специфічний шлях, який має повторити країна, що претендує на членство в ЄС, і тому угоди про асоціацію, зону вільної торгівлі, про безвізовий режим - це контекст наших відносин з Євросоюзом", - сказав В. Ющенко.


Проте, за словами Глави держави, саме у контексті розширення таких відносин Україна позитивно ставиться до ініціативи "Східне партнерство". "Це дозволить і Білорусі, і Молдові, і Вірменії, і Грузії, і Азербайджану, і Україні мати більш структурний діалог з Європейським Союзом", - наголосив В.Ющенко.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1587. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект