НОВИНИ

28.04.2009 | Спеціальна група НАТО знешкодила піратів
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Операція, координована НАТО, в якій взяли участь кораблі і гелікоптери зі складу різних спеціальних груп, завершилась висадкою на піратське судно, позбавленням піратів можливості здійснювати напади і вилученням та знищенням оснащення, необхідного для здійснення нападів.


 У суботу 18 квітня, близько 15.00 за місцевим часом, пірати на яхті, навантаженій зброєю, наблизились до норвезького нафтового танкера „Фронт Арденн” і за допомогою драбини спробували висадитись на його борт. Допоміжне судно Королівських ВМС Великої Британії „Уейв найт” опинилось достатньо близько, щоб надати допомогу танкеру. „Уейв найт” схоже на будь-яке інше допоміжне судно, але воно озброєне і укомплектоване командою зі спеціально підготовлених військовослужбовців. Судно негайно прийшло на допомогу танкеру і змусило піратів припинити напад.


Ці події зумовили скоординовану операцію НАТО під керівництвом командувача Постійної військово-морської групи НАТО „Один” (SNMG1), в якій безпосередньо  взяли участь кораблі „Вінніпег” Канадських ВМС і „Гелібертон” ВМС США та їх гелікоптери. Два гелікоптери забезпечували альтернативне повітряне прикриття, а корабель „Уейв найт” здійснював переслідування піратів, які тікали на південь від судноплавних маршрутів, шукаючи укриття на узбережжі Сомалі. Після того як вони відмовились підкоритись стандартній процедурі, гелікоптер з „Вінніпегу”, „Паломіно 16”, застосував силовий тиск, але марно. Однак пірати не могли знати, що канадський військовий корабель „Вінніпег”, який виконував ескортну місію для Всесвітньої продовольчої програми (WFP), узяв курс на позицію піратів. Командувач SNMG1 віце-адмірал Жозе Домінгос Перейра да Кунья швидко розробив план, за яким другий корабель, „Гелібертон” з ВМС США, перебрав на себе ескортну функцію, надавши „Вінніпегу” можливість перехопити і знешкодити піратів.


Темної ночі, з погашеними навігаційними вогнями, „Вінніпег” взяв курс на перехоплення яхти. Після тривалої погоні протягом кількох годин сім піратів були змушені зупинитись і здатися, піднявши руки вгору. Після допиту і роззброєння вони, згідно з національними вимогами, були відпущені на волю.


“Ця операція стала класичним прикладом дієвої оперативної сумісності”, – сказав командир бойової частини „Вінніпегу” лейтенант Ел Комптон.  – Неможливо краще виконати таку як ця морську операцію, в якій гелікоптери і кораблі з чотирьох різних країн бездоганно співпрацюють у нічних умовах, а управління операцією забезпечує ефективне перехоплення противника, що швидко тікає, не припиняючи при цьому ескортувати гуманітарний продовольчий конвой ООН”.


Примітка для редакторів:
 
Постійна військово-морська група НАТО 1 (SNMG1) є однією з чотирьох військово-морських груп негайного реагування. Це багатонаціональні морські сили, які перебувають у стані постійної готовності, забезпечуючи НАТО здатність швидко реагувати в якості сил швидкого реагування першого ешелону і захищати інтереси Альянсу в будь-якому місці світу. Ці сили, раніше відомі як Постійні військово-морські сили в Атлантиці, і Постійна військово-морська група сил реагування НАТО 1 були в 2006 році перейменовані на Постійну військово-морську групу НАТО 
Постійна військово-морська група НАТО „Один” (SNMG1) під командуванням контр-адмірала португальських ВМС Жозе Домінгоса Перейри да Кунья, виконує військово-морську операцію поблизу Африканського рогу, спрямовану на протидію піратським нападам і надання допомоги із захисту від піратів, їх  стримування і в районі операції спільно, і в координації з іншими країнами і організаціями.Коли корабель зі складу сил НАТО затримує особу (осіб), це затримування здійснюється відповідно до вимог національної влади. Будь-яке рішення стосовно затримання підлягає юрисдикції національного законодавства і відповідно будь-які подальші дії або наслідки залежать від рішення цієї країни і її законів. Це стосується усіх кораблів під командуванням НАТО, незалежно від національної належності.Чотири кораблі, що беруть участь:
„Корте Реал” – (флагман) ВМС Португалії
„Вінніпег” – ВМС Канади  
„Де Зевен Провінцієн” – Нідерланди
„Блас де Лезо” – Іспанія


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект