НОВИНИ

08.04.2009 | Хорватія може скасувати візи для українців на літній сезон
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Республіки Хорватія Іво Санадер анонсував намір хорватської сторони скасувати візи для громадян України, які відвідуватимуть цю країну під час літнього сезону. Він повідомив, що йдеться про період з 1 травня до 30 жовтня цього року. Найближчим часом очікується процедурне затвердження цього рішення. Зокрема, вже сьогодні на засіданні Економічної ради заплановане його офіційне представлення.За словами глави хорватського уряду, такий крок є одним із заходів, передбачених розробленим хорватським урядом Планом дій у сфері туризму. "Пропозиція полягає у тому, щоб на час сезону, скажімо з 1 травня до 30 жовтня, скасувати візи для перспективних (з точки зору туризму) країн, з яких приїжджає багато туристів, наприклад, для України... Люди мусять отримати візи, мають за них платити, повинні чекати на них і в результаті втрачають бажання приїхати до Хорватії. Скасуймо візи на певний час. Потрібно продемонструвати гнучкість і вміння пристосуватися до ситуації", - зазначив Іво Санадер.


Коментуючи цю заяву, Посол України в РХ Маркіян Лубківський підкреслив, що потрібно дочекатися офіційного рішення хорватської сторони. Водночас він оцінив очікуваний крок хорватської сторони як результат плідної співпраці української та хорватської дипломатії. За його словами, ми знаходимося напередодні важливого рішення, що дозволить спростити поїздки українських громадян до Хорватії, яка стала улюбленим місцем відпочинку для багатьох українців. "Мені приємно, що хорватська сторона уважно поставилася до нашої пропозиції щодо призупинення дії візового режиму між двома країнами. Це буде водночас і дружній, і прагматичний крок", - вважає М.Лубківський.


На думку М.Лубківського, "нова практика дозволить полегшити українським громадянам можливість потрапити до Хорватії на відпочинок, що, в свою чергу, спричинить збільшення потоку українських туристів, у чому зацікавлена хорватська сторона. У зв'язку з цим, можна очікувати і на серйозні позитивні зрушення у сфері торговельно-економічного та культурно-гуманітарного співробітництва між двома країнами, наголосив український Посол.


У 2008 р. громадянам України було видано близько 30 тис. віз для в'їзду до Республіки Хорватія. 90 відсотків клопотань стосувалося приїзду до Хорватії на відпочинок.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3858. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект