НОВИНИ

08.04.2009 | США і Росія підпишуть договір по СНО до грудня - заступник Держсекретаря США
Джерело - УКРІНФОРМ

Вашингтон і Москва можуть підписати угоди про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) вже до кінця цього року. З таким оптимістичним прогнозом виступила на конференції у вашингтонському центрі Карнегі заступник Держсекретаря США Роуз Гетемюллер.


За словами Гетемюллер, на Росію і США чекає непростий переговорний процес, однак все вказує на те, що угоди вдасться досягнути ще до 5 грудня, коли завершується дія нинішньої угоди по СНО. Вона додала, що компроміс у цьому питанні - "важке завдання, але здійсненне". "Ми робитимемо те, що повинні, щоб досягнути успіху у цих переговорах. Якщо потрібно, переговори займуть тривалий період - ми триматимемо у голові і таку можливість", - додала заступник держсекретаря США.


У Держдепартаменті, куди Роуз Гетемюллер було призначено на минулому тижні, вона займається питаннями перевірки і дотримання угод по контролю за озброєннями. На конференції разом з Роуз Геттемюллер виступив також посол Росії у США Сергій Кисляк. "Завдання максимум - зробити договір до 5 грудня, і ми б хотіли зробити його до 5 грудня", - заявив російський дипломат.


На минулому тижні президент США Барак Обама і президент Росії Дмитро Медведєв домовилися про проведення переговорів про скорочення наступальних озброєнь двох країн. Переговори про СНО відбудуться вперше більш як за десять років. Обама і Медведєв вирішили, що парламентарі мають доповісти про прогрес у роботі над новим договором по СНО до липня. Договір про стратегічні наступальні озброєння було підписано СРСР і США у 1991 році і набрав чинності у грудні 1994 року терміном на 15 років.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект