НОВИНИ

02.04.2009 | До участі в ювілейному саміті НАТО запрошені лише країни-члени Альянсу - МЗС України
Джерело - УКРІНФОРМ

До участі в ювілейному саміті глав держав та урядів країн-членів НАТО 3-4 квітня у Франції та Німеччині запрошені лише країни-члени НАТО. Саме тому самі союзники називають його "сімейним". Країни, що не є членами Альянсу, на саміт не запрошувалися, повідомив УКРІНФОРМу речник МЗС Василь Кирилич.


Саміт стане нагодою, щоб підбити підсумки 60-річного існування Альянсу та окреслити основні напрямки його подальшого розвитку.


З-поміж іншого, на зустрічі будуть розглянуті питання нової Стратегічної концепції НАТО, миротворчих місій під проводом Альянсу, перш за все, в Афганістані, яка є пріоритетною для організації.


Увагу буде приділено налагодженню більш ефективної взаємодії НАТО з іншими міжнародними організаціями, передусім, ООН та ЄС.


Окремо будуть обговорені сучасні виклики та загрози: тероризм, кіберзлочинність, піратство, енергетична безпека, кліматичні зміни тощо.


На майбутньому саміті буде розглянуте питання повернення Франції до військових структур НАТО. Цей крок має підсилити організацію як політично, так і з точки зору її спроможностей.


Вперше як повноправні члени у саміті візьмуть участь Албанія та Хорватія, рішення щодо запрошення яких було ухвалене на минулорічному Бухарестському саміті.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8962. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект