НОВИНИ

06.04.2009 | Саміт НАТО погодився з необхідністю розробки нової стратегічної концепції Альянсу та розвитку відносин з РФ
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Глави держав і урядів НАТО 3 квітня зустріч у Німеччині, погодилися із необхідністю розробки нової стратегічної концепції Альянсу та висловили бажання розвивати відносини з Російською Федерацією. Про це пізно ввечері журналістам під час телемосту з Баден-Бадена повідомив речник НАТО Джеймс Апатурай.







За його словами, всі учасники саміту Альянсу погодилися: нова стратегічна концепція організації має відображати ключові питання, які вирішуються сьогодні. У документі 1999 року, наприклад, не говориться про проблеми піратства або про ту обставину, що зараз НАТО має спільний Центр кібернетичниго захисту, який може за необхідності застосовуватися в інтересах союзників. Нинішня концепція Альянсу не містить навіть визначення типу операції, що НАТО проводить зараз в Афганістані. Отже, перша частина обговорення присвячувалася зведенню разом теорії і практики в діяльності Альянсу.


Інша частина дискусії розгорнулася навколо того, що саме НАТО має робити у майбутньому, яким має бути баланс між оборонними спроможностями та відповідальністю за ширшу євроатлантичну безпеку, взяту на себе Альянсом шляхом виділеня (експедиційних - авт.) сил.


"Один ключовий принцип був підтриманий всіма промовцями. Це колективна безпека, колективна оборона, спільні зобовязання, відповідно до ст.5 (Вашингтонського договору - авт.). Серед союзників не було жодного бажання знижувати значення цього принципу або переглядати його зміст у новій стратегічній концепції", - підкреслив Джеймс Апатурай.


Іще одне питання, яке обоговорювалося між учасниками саміту НАТО вчора під час робочого ланчу - відносини з Росією. Стосовно цього лідери Альянсу також дійшли згоди. Вона грунтується на кількох елементах.


Перший полягає в тому, що Росія - велика європейська сила, країна, з котрою НАТО має співпрацювати. "Ні у кого не має виникати сумніву у бажанні Альянсу співпрацювати з Російською Федерацією. Дискусія відбувалася навколо багатьох сфер, в яких НАТО і Росія можуть працювати разом на обопільну користь", - сказав речник Альянсу.


Він підкреслив: керівники країн об'єднання погодилися з тим, що Рада НАТО-Росія не має бути "номінальною структурою", вона має використовуватися для обговорення питань, стосовно яких сторони не погоджуються. І це становить другий елемент дискусії щодо відносин між НАТО і Росією.


"Є сфери, в яких НАТО і Росія не погоджуються, сфери, які сторони розглядають з різних точок зору. Співпраця з Росією не означає відмову від ключових принципів. Таких, наприклад, як відмова визнавати у XXI столітті будь-які поділи на "сфери інтересів" або невизнання того, що відбулося у Грузії, з огляду на необхідність дотримання територіальної цілісності цієї країни. НАТО не погоджується з визнанням незалежності Абхазії та Південної Осетії", - сказав Джеймс Апатурай.


За його словами, дискусія навколо відносин між НАТО і Росією була спріямована у майбутнє, відобразила необхідність та важливість такої співпраці. Водночас, вона відбулася без жодних компромісів навколо ключових принципів, на яких засновано Альянс.


Джеймс Апатурай підтвердив також, що під час робочого ланчу у Баден-Бадені відбулася перша дискусія щодо кандидатури нового Генерального Секретаря Альянсу, який має заступити на цій посаді Яапа де Хооп Схеффера. Вчора рішення щодо нової кандидатури не було прийнято. Дискусія про це, серед інших питань, продовжиться сьогодні під час другої частини саміту НАТО, що проходитиме вже на території Франції, у Страсбурзі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7758. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект