НОВИНИ

09.04.2009 | Військовий корабель США підійшов до берегів Сомалі
Джерело - Українська служба ВВС

Американський військовий корабель USS Бейнбридж прибув до того місця поблизу сомалійського берега, де пірати захопили було вантажний корабель, контроль над яким знову перебрав його американський екіпаж.

Бейнбридж озброєний ракетами, торпедами й гелікоптерами. Одного із моряків вантажного судна Маерск Алабама - капітана Річарда Філіпса - пірати утримують в полоні на човні, що перебуває неподалік.


Вважається, що це вперше корабель з американським екіпажем затримали сомалійські пірати.


Американський Держсекретар Гілларі Клінтон закликала до міжнародних дій, щоб подолати піратство.


"Ми дуже пильно за цим стежимо, - сказала вона. - Конкретно ми зараз концентруємося на ось цьому акті піратства, під час якого було захоплено судно з двадцять одним американцем на борту. А в більш широкому сенсі ми вважаємо, що світ має об'єднатися й покінчити з цим бичем піратства".


Керівник американського Інституту мореплавства генерал Томас Вілкерсон вважає, що з піратством важко боротися через їхні бази на суші.


"Ми створили й відправили бойову групу, яка мала зупинити піратство, і вона його не зупинила. По суті за останній тиждень було більше інцидентів, ніж за багато тижнів до цього. Флоти не можуть зупинити піратство, бо пірати не живуть на воді. Поки у них є кубло, безпечна гавань, вони можуть вибирати, куди їм піти. І у них є стимул, бо люди й далі платять їм викупи, аби забрати назад свої судна".


Тим часом повідомляють, що на захопленому в Аденській затоці англійському судні Malaspina Castle перебуває два громадянина України.


Судно Malaspina Castle під прапором Панами мало поміж членів екіпажу двох українців - третього помічника капітана и четвертого інженера.


Нині представники компанії-оператора здійснюють заходи з метою встановлення контакту з піратами і з'ясування умов звільнення судна та членів екіпажу.














Судно "Маерск Алабама" іноді виконує завдання Міністерства оборони США, але на цей раз віз гуманітарний вантаж


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект