НОВИНИ

10.04.2009 | Євросоюз виділив 40 млн. євро на проекти в нижній частині Дунаю
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Європейський Союз виділив 40 млн. євро на реалізацію цього року спільних проектів учасників Єврорегіону «Нижній Дунай», зокрема Одеської області (Україна), Галаца, Брєїла й Тулчі (Румунія) та повітів Кагул і Кантемір (Республіка Молдова).


Про це повідомив журналістам голова Одеської обласної ради Микола Скорик, який бере участь у засіданні Генеральної асамблеї Асоціації трансграничної співпраці Єврорегіон «Нижній Дунай» і Ради Єврорегіону «Нижній Дунай».


Він уточнив, що всього в рамках програми Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства ENPI 2007-2013 років планується залучити для підтримки учасників Єврорегіону «Нижній Дунай» кошти Євросоюзу в обсязі 126,7 млн. євро.


40-мільйонний транш передбачається розподілити не лише на реалізацію великих проектів у сфері економіки, зміцнення транспортних зв`язків, впровадження альтернативних джерел енергії та новітніх технологій енергозбереження, але й на попередження надзвичайних ситуацій техногенного характеру та створення системи обміну інформацією про екологічну ситуацію в Дунайському басейні, чим зайнятий ряд неурядових організацій.


Нагадаємо, угоду про створення Єврорегіону «Нижній Дунай» було підписано в 1998 році в румунському Галаці представниками України (Одеська область), Румунії (повіти Брєїл, Галац і Тулча) і Молдови (Вулканешти, Кагул і Кантемір). До цього утворення ввійшли прикордонні райони, які займають площу 53,3 тис. кв. км, на якій проживають 4 млн. осіб. У 2001 році Єврорегіон був прийнятий в Асоціацію європейських прикордонних регіонів, в 2002 році одержав нагороду від організації «Вітрило Паттенбурга» як регіон Європи, що найдинамічніше розвивається.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект