НОВИНИ

07.04.2009 | Барак Обама заохотив Туреччину у ЄС
За матеріалами - Української служби ВВС

Барак Обама перебуває у Туреччині. Це його перший візит до переважно мусульманської країни від часу, як він став президентом США.


Обама

Він почав свій візит до Анкари з покладення вінка на могилу засновника сучасної Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка.


Очікують, що президент Обама намагатиметься покращити відносини з Туреччиною, які погіршились в останні кілька років і призвели до зростання антиамериканських настроїв.


На шляху до Анкари пан Обама висловив підтримку її намаганням приєднатись до Європейського Союзу. Він наголосив, що те членство надішле важливий сигнал усій мусульманській спільноті.


З Анкари повідомила Кореспондент Бі-Бі-Сі Сара Рейнсфорд:


“Почуття Туреччини до Америка вже дещо покращились. Той факт, що Барак Обама вирішив відвідати її так швидко після обрання президентом, привітали як сигнал, що США хочуть, так би мовити, знову залучити Туреччину до вирішення міжнародних питань.


Що є відображенням напевне все більш активної ролі Анкари в цьому регіоні в питаннях, які також в центрі американської закордонної політики. Підтримка Америки турецькою громадськістю за президентва Буша впала до найнижчого рівня, в першу чергу через війну в Іраку.


В Барака Обами, який віддає перевагу діалогу над конфронтацією, серед турків вже набагато більше симпатиків. Турки тепер уважно слухатимуть, що він їм скаже”.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект