НОВИНИ

27.04.2009 | Солана: У Молдові до слідчої комісії включили опозицію
Джерело - Українська служба ВВС

Керівник зовнішньої політики Європейського Союзу, Хав’єр Солана, перебуваючи в Молдові, сказав, що комуністична влада погодилася включити представників опозиції до складу комісії, що розслідує випадки насильства під час протестів після суперечливих парламентських виборів.Він сказав, що до комісії також увійдуть міжнародні фахівці. Двоє людей загинули і багато було поранено, коли демонстранти вийшли на вулиці, звинувачуючи владу у фальсифікаціях на виборах 5 квітня.


Президент Воронін, тим часом, висловив упевненість, що країна подолає політичну кризу і сказав, що сподівається на конструктивну роботу новообраного парламенту.


Опозиція бойкотувала вручення мандатів


Вручаючи у суботу депутатські мандати, пан Воронін назвав вибори вільними і демократичними, а протести – рідкісним випадком, нехарактерним для Молдови.


Опозиційні партії, які пройшли до парламенту, бойкотували церемонію вручення мандатів, протестуючи проти оцінки Конституційного суду, який назвав вибори демократичними.


Опозиція також повторила про намір бойкотувати обрання президента у парламенті. Комуністичній партії, яка перемогла на виборах, не вистачає для обрання президента одного мандата.


Один з лідерів опозиції заявив, що вони продовжуватимуть перевіряти виборчі списки і нададуть свої висновки міжнародним організаціям.


Румунія обурена Кишиневом


Міністр закордонних справ Румунії, за повідомленнями, заявив, що Бухарест вимагатиме припинення переговорів про нову угоду між Молдовою та ЄС. Румунська преса у суботу навела його слова про те, що «Кишинів вийшов за всі допустимі рамки, відмовившись акредитувати нового посла Румунії.»


МЗС Румунії повідомив у п’ятницю, що отримав від МЗС Молдови вербальну ноту, в якій відхиляється кандидатура Міхні Константинеску на посаду посла і пропонується висунути нову кандидатуру.


Бухарест повідомив, що найближчим часом оголосить про заходи у відповідь на крок Кишинева.


Хав'єр Солана


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект