НОВИНИ

02.04.2009 | Албанія та Хорватія проголошені членами НАТО
За матеріалами - Української служби ВВС

Албанію та Хорватію офіційно проголошено новими членами НАТО.


Церемонія щодо цього відбулася у Держдепартаменті США у Вашингтоні напередодні відкриття самміту, присвяченому 60-й річниці НАТО.


Албанські та хорватські представники тепер займуть місця поруч з 26 чинними членами НАТО під час самміту Альянсу у Страсбурзі та Кілі наприкінці цього тижня.


 


За словами кореспондентів, вступ Албанії та Хорватії засвідчує як далеко просунувся альянс на шляху розбудови контактів з країнами, які колись були частиною комуністичного блоку.


Речник НАТО Джеймс Апатурай заявив, що «Албанія та Хорватія серйозно працювали для досягнення стандартів НАТО, зокрема, в галузі демократії та реформування оборонної системи».


Україна та Грузія «ще не готові»


 
Говорячи про перспективи приєднання до НАТО Грузії та України, Аппатурай зазначив, що "має бути розуміння того, що нічого не змінилося".


"Принцип, прийнятий у Бухаресті про те, що вони будуть членами, як тільки досягнуть стандартів, не змінився. Але правда і те, що вони ще не готові в сенсі реформ. Це не означає, що змінилися принципи. Це просто означає, що вони ще не готові. НАТО буде продовжувати допомагати їм у досягненні стандартів", - пояснив він.


"Ми працюємо, як союзники для того, щоб підтримувати зусилля в проведенні реформ", - додав Аппатурай.Лідери країн-членів НАТО на самміті 3-4 квітня планують схвалити Декларацію про безпеку.


В цій декларації, зокрема, йтиметься і про необхідність схвалення нової стратегічної концепції НАТО.


Джеймс Апатурай також повідомив, що лідери країн-членів НАТО розглянуть проект реформування штаб-квартири, оскільки, за його словами, Генеральний Секретар НАТО переконаний, що організація може бути гнучкішою і краще поєднувати цивільну та військову сфери діяльності.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект