НОВИНИ

08.04.2009 | Молдова просить Захід втрутитися
Джерело - Українська правда, "Новини-Молдова"

Президент Молдови Володимир Воронін закликав Захід допомогти врегулювати ситуацію в Кишиневі, де акції протесту опозиції проти підсумків парламентських виборів вилилися в масові вуличні заворушення.


"Молдавська влада вкрай стурбована масовими акціями протесту в центрі Кишинева і закликає західні структури втрутитися у врегулювання цієї ситуації", - сказав Воронін.


Президент Молдови під час зустрічі з послами іноземних держав проінформував дипломатів про останні події, у ході яких "були зроблені насильницькі дії, які ставлять під загрозу державність Молдови і демократичний процес".


Удень у вівторок учасники акцій протесту ввірвалися до будинку парламенту і почали громити їдальню, знищувати оргтехніку, підпалювати приміщення і кидати у вікна камені.


У другій половині дня натовп повністю захопив будинок адміністрації президента. З вікон протестуючі викидали техніку, а також меблі, які потім спалювали на площі.


Воронін закликав дипломатів виступити зі зверненням до протестуючих, щоб "нагадати їм про звіти іноземних спостерігачів про те, що вибори пройшли демократично".


У той же час президент Молдови підкреслив, що "зробить усе можливе, щоб тримати ситуацію під контролем і не застосовувати насильства проти людей".

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект