Міжнародні миротворчі навчання під егідою НАТО у Грузії, планування яких розпочалося ще навесні 2008 року, як і передбачалося раніше, відбудуться у травні поточного року. Про це сьогодні у Брюсселі заявив речник Альянсу Джеймс Апатурай.
За словами Д.Апатурая, навчання є абсолютно правомірними і законними, мають миротворчу тематику, не несуть загрози для жодної третьої країни і будуть проведені у встановлені терміни - з 6 травня по 1 червня 2009 року.
Речник Альянсу нагадав, що навчання складатимуться з двох етапів. На першому етапі у Тбілісі будуть проведені командно-штабні заняття "Cooperative Longbow 09", в яких візьмуть участь близько 600-650 військовослужбовців, переважно штабних офіцерів. Вони відпрацьовуватимуть питання взаємодії між підрозділами НАТО та країн-партнерів в умовах миротворчої операції.
Суто польова частина навчань під назвою "Cooperative Lancer 09" відбудеться у кількох кілометрах на схід від столиці Грузії за участю підрозділів із 19 країн загальною чисельністю у 400-450 військовослужбовців. Цей етап триватиме з 18 травня по 1 червня, він передбачає практичне тренування військовослужбовців та відпрацювання миротворчих дій за участю підрозділу батальйонного рівня.
Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу про те, які країни на сьогодні відмовилися від участі у навчаннях, Джеймс Апатурай зауважив, що за станом на 14.00 22 квітня НАТО не отримувало офіційних повідомлень про скасування участі у навчаннях на території Грузії від жодної з країн-учасниць.
"Я бачив повідомлення преси щодо ймовірної відмови Казахстану, але ми не маємо жодного офіційного підтвердження від цієї країни. Я нічого не чув про намір балтійських країн відкликати свою участь у цих навчаннях. Була деяка інформація щодо Сербії, але, як я розумію, влада цієї країни все ще зважує на власне рішення", - сказав Джеймс Апатурай.
Він підкреслив, що Російська Федерація не прийняла запрошення на навчання і не брала участі у конференціях з їхнього планування. Але якщо Росія звернеться до НАТО з пропозицією надіслати на навчання власних спостерігачів, таке прохання буде "розглядатися позитивно".
За інформацією Альянсу, у навчаннях на території Грузії мають намір взяти участь 19 країн - Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Канада, Хорватія, Чеська Республіка, Грузія, Греція, Угорщина, Казахстан, Молдова, Сербія, Іспанія, Колишня Югославська Республіка Македонія, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Велика Британія та Сполучені Штати Америки.
|