НОВИНИ

23.04.2009 | НАТО підтверджує, що міжнародні миротворчі навчання у Грузії відбудуться у травні
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міжнародні миротворчі навчання під егідою НАТО у Грузії, планування яких розпочалося ще навесні 2008 року, як і передбачалося раніше, відбудуться у травні поточного року. Про це сьогодні у Брюсселі заявив речник Альянсу Джеймс Апатурай.


 За словами Д.Апатурая, навчання є абсолютно правомірними і законними, мають миротворчу тематику, не несуть загрози для жодної третьої країни і будуть проведені у встановлені терміни - з 6 травня по 1 червня 2009 року.


Речник Альянсу нагадав, що навчання складатимуться з двох етапів. На першому етапі у Тбілісі будуть проведені командно-штабні заняття "Cooperative Longbow 09", в яких візьмуть участь близько 600-650 військовослужбовців, переважно штабних офіцерів. Вони відпрацьовуватимуть питання взаємодії між підрозділами НАТО та країн-партнерів в умовах миротворчої операції.


Суто польова частина навчань під назвою "Cooperative Lancer 09" відбудеться у кількох кілометрах на схід від столиці Грузії за участю підрозділів із 19 країн загальною чисельністю у 400-450 військовослужбовців. Цей етап триватиме з 18 травня по 1 червня, він передбачає практичне тренування військовослужбовців та відпрацювання миротворчих дій за участю підрозділу батальйонного рівня.


Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу про те, які країни на сьогодні відмовилися від участі у навчаннях, Джеймс Апатурай зауважив, що за станом на 14.00 22 квітня НАТО не отримувало офіційних повідомлень про скасування участі у навчаннях на території Грузії від жодної з країн-учасниць.


"Я бачив повідомлення преси щодо ймовірної відмови Казахстану, але ми не маємо жодного офіційного підтвердження від цієї країни. Я нічого не чув про намір балтійських країн відкликати свою участь у цих навчаннях. Була деяка інформація щодо Сербії, але, як я розумію, влада цієї країни все ще зважує на власне рішення", - сказав Джеймс Апатурай.


Він підкреслив, що Російська Федерація  не прийняла запрошення на навчання і не брала участі у конференціях з їхнього планування. Але якщо Росія звернеться до НАТО з пропозицією надіслати на навчання власних спостерігачів, таке прохання буде "розглядатися позитивно".


За інформацією Альянсу, у навчаннях на території Грузії мають намір взяти участь 19 країн - Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Канада, Хорватія, Чеська Республіка, Грузія, Греція, Угорщина, Казахстан, Молдова, Сербія, Іспанія, Колишня Югославська Республіка Македонія, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Велика Британія та Сполучені Штати Америки.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект