Як повідомив директор департаменту Східної Європи німецького федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Лео Кройц, ці кошти надаються в межах допомоги України з подолання фінансової кризи та будуть скеровані на рекапіталізацію ключових у кредитуванні малого та середнього бізнесу українських банків.
Німеччина надає допомогу України у трансформації на прохання українського уряду, повідомив Лео Кройц. А директор бюро KfW в Києві Крістіан Дьорнер запевнив, що експерти KfW мають у стислі терміни визначити перелік банків, яким буде надана допомога, а також «максимально профінансувати їх до 30 червня». За його словами, KfW вже співпрацює з «Мегабанком», «Південним банком», «Укрексімбанком» та «ПроКредит Банком», які разом отримали раніше від його установи близько 150 мільйонів євро.
Гроші, які надаються сьогодні, на переконання Дьорнера, також будуть не останніми: «Я не виключаю, що вже найближчим часом ми зможемо надати "ПроКредит Банку" додаткові кошти», – зазначив банкір. Він висловив сподівання на успішне подолання кризи Україною і припустив, що внаслідок кризового випробування банківської системи зі 180 українських банків можуть залишитися близько ста.
|