Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Korespondent

Президент Росії Дмитро Медведєв вважає неприпустимим виправдання сталінських репресій під виглядом відновлення історичної справедливості.


За матеріалами - Korespondent

У новій редакції закон дозволяє надання громадянства всім, хто проживав на території Молдови до 1940 року, коли ця республіка входила до складу Румунії.


Джерело - Українська служба ВВС

Нинішній візит керівника американської дипломатії має на меті утвердити зв’язки США й Пакистану після нещодавнього рішення Вашингтона надати Ісламабадові велику допомогу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«New York Times» наводить слова високопосадового європейського представника, який заявив, що відповідь Тегерана фактично означає «відмову».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Особливу увагу, за словами Вестервеллє, буде приділено відносинам зі східними сусідами Німеччини в рамках Європейського Союзу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У свою чергу, Прем'єр-міністр головуючої в ЄС Швеції Фредрик Райнфельдт визначив компроміс, досягнутий із Чеською Республікою, як головне досягнення першого дня роботи Ради ЄС на вищому рівні.


За матеріалами - Української служби ВВС

Прем’єр-міністри Хосе Луїс Родрігес Сапатеро, Герман Ван Ромпей та Гордон Байнай повідомили, що Іспанія, Бельгія та Угорщина координуватимуть свої дії у головуванні в ЄС протягом 18-ти місяців.


За матеріалами - Української служби ВВС

Офіційні дані показують, що рецесія скінчилася, проте деякі економісти попереджають про можливі майбутні проблеми.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Не відомо, чим закінчиться засідання Конституційного суду Чехії щодо другої скарги чеських сенаторів на «Лісабон».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У фінальному турі президентських виборів у Афганістані 7 листопада нинішній президент Хамід Карзай і його конкурент Абдулла Абдулла конкурують не лише за голоси виборців.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Через місяць після парламентських виборів Німеччина має нового канцлера й новий уряд, який тепер складається з представників християнських партій та лібералів.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

27 жовтня Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив про надання безпрецедентної допомоги сільському господарству в 1,65 млрд. євро.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Це не означає, що спочатку наступного тижня Комісія буде неактивною, але це, певною мірою, знаковий момент”, - додав представник Єврокомісії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Подальший розвиток співробітництва між військово-морськими силами України та Данії обговорено під час перебування заступника Постійного державного секретаря при Міністерстві оборони Королівства Данія пана Крістіана Фішера у Севастополі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент України Віктор Ющенко привітав Президента Чеської Республіки Вацлава Клауса з нагоди національного свята - 91-ї річниці утворення самостійної Чехословацької держави.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Установча зустріч відбулася у середу в Державному Департаменті США.


За матеріалами - Української служби ВВС

Прем'єр-міністр Данії Ларс Лоекке Расмуссен, чия країна у грудні буде проводити Копенгагенський самміт з кліматичних змін, висловив сумнів у тому, що на зібранні буде ухвалено міжнародну угоду зі скорочення парникових викидів.


За матеріалами - УНІАН

Уряд Польщі у переговорах про додаткові постачання газу з головним постачальником - Росією - «здав» національні інтереси країни.


Джерело - Європейський простір

“Порядок денний асоціації має дві мети: визначає кроки з підготовки Угоди про асоціацію та сприяє досягненню політичної асоціації та більшої економічної інтеграції України до ЄС”, - зазначається у рішенні Ради.


За матеріалами - УНІАН

"Ми нічого не виключаємо й ні від чого не відмовляємося", - сказав у Вашингтоні помічник Президента США з національної безпеки Джеймс Джонс.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За поданням федерального президента Німеччини Горста Келера на підставі 63 статті Основного закону ФРН, 323 з 612 присутніх депутатів бундестагу проголосували за кандидатуру Меркель, 285 - проти, чотири утрималися.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це на спільному брифінгу з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі повідомив у Варшаві глава польської держави Лех Качинський.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Помічника Генерального секретаря НАТО з питань співпраці у сфері безпеки Роберт Сіммонс зосередив увагу на трьох складових участі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, "The Washington Post"

У своєму листі від 10 вересня дипломат зазначив: "Я втратив розуміння і віру в стратегічні завдання присутності США в Афганістані".


Джерело - УКРІНФОРМ

Рада міністрів ЄС із зовнішніх відносин, засідання якої відбулося вчора у Люксембурзі, розглянула розвиток ситуації в Афганістані та Пакистані.


Джерело - УКРІНФОРМ, Центр новин ООН

Генеральна Асамблея ООН обрала 18 членів Економічної та Соціальної Ради (ЕКОСОР) на 2010-2012 роки. Від групи східноєвропейських держав до складу Ради увійшли Україна та Словаччина, які замінять там Білорусь і Румунію.


За матеріалом - УКРІНФОРМ, Прес-служби Президента України

Представники Європарламенту на чолі з Павелом Ковалем (Республіка Польща) перебувають в Україні з нагоди проведення в Києві 26-27 жовтня 13-го засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄC.


За матеріалами - Української служби ВВС

Чеський конституційний суд, який складається з 15 членів, засідатиме у місті Брно.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Четвертий транш кредиту Міжнародного валютного фонду у розмірі майже 4-х мільярдів доларів мав би бути наданий Україні у листопаді. Однак Україна виконала не всі вимоги, які ставив перед нею МВФ.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Дейвид Мілібанд у своїй статті, оприлюдненій в понеділок у провідній британській газеті Times, закликав Європейський Союз розширитися, прийнявши до своїх лав Україну, західні Балкани та Туреччину.


За матеріалами - УНІАН

"Умовно за виконання ДНП Україні можна «поставити» 4,5 бала за пятибальною шкалою за реалізацію завдань технічного, правового розділів програми, а також розділу, присвяченого питанням національної безпеки",- Роберт Сімонс.


За матеріалами - УНІАН

Богдан Кліх заявив, що представники польського уряду не обіцяли американським властям збільшити польський військовий контингент в Афганістані до 3000 вояків, як повідомили деякі польські медіа.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Хочу пообіцяти при визначенні наступного кроку в Афганістані ось що: я ніколи не прийматиму важливих рішень щодо відправки військових поспіхом", - пообіцяв головнокомандувач перед військовим зібранням.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Учасники міжнародної конференції "За нашу і вашу свободу: за наше спільне майбутнє", що проходить у Львові, обговорили проблеми ЗМІ країн Східної Європи.


Джерело - Радіо "Нмецька хвиля"

Засади зовнішньої політики Німеччини залишаються непорушними вже декілька десятиліть: поглиблення співробітництва в межах Євросоюзу і НАТО.


За матеріалами - Української правди

Він наголосив, що Україна дотримується повного неухильного дотримання базових угод щодо Чорноморського флоту РФ, у яких міститься дата його виводу у 2017 році.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Караджич, який сам себе захищає на суді, заперечує звинувачення, пов’язані з Боснійською війною в 90-х роках двадцятого сторіччя.


Джерело - Європейський простір, Українська служба "Радіо свобода"

"Особливо хвилює те, що темпи навчань, які мали б покращити боєготовність української армії, були уповільнені через урізання коштів. Якщо Україна хоче взаємодіяти з НАТО, але не проводить практичних навчань, то вона втрачає ціле покоління",-Роберт Сіммонс


За матеріалами - Європейського простору

Так звана «Група мудреців», яка розробляє Стратегічну Концепцію НАТО, під керівництвом колишнього держсекретаря США Мадлейн Олбрайт може відвідати з візитом Україну.


За матеріалами - Сайту "Україна - НАТО" МЗС України

У Києві відбувся дводенний III Оборонно-промисловий форум “Досвід країн Вишеградської групи для України та можливості співробітництва з оборонними компаніями країн-членів НАТО”.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

І якщо США хоче розраховувати на повну підтримку нового плану, а також не втрачати добру волю щодо США, яка панує в східноєвропейських країнах, щось треба робити.


Джерело - УНІАН, Associated Press

Агентство національної безпеки США збудує секретний центр на базі Національної гвардії Кемп-Вільямс в штаті Юта, повідомляє. Проект оцінюється в 1,6 мільярда доларів.


Джерело - УНІАН

Глава Пентагону Роберт Гейтс вважає, що радар на півдні Росії міг би стати корисним доповненням до створюваної США системи ПРО в Європі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Ця угода має на меті розвинути співпрацю між країнами ЄС, які представлені в Євроюсті, та Україною в сферах запобігання, виявлення, переслідування та проведення слідства щодо серйозних форм міжнародної злочинності.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) і Вільна демократична партія (ВДП) підпишуть сьогодні угоду про формування правлячої коаліції.


Джерело - Українська служба ВВС

Інспектори ООН прибули до Тегерана для проведення перевірки ядерного об'єкту, розташованого поблизу іранського міста Кум.


Джерело - Українська служба ВВС

Обама назвав напади, найгірші в Іраку за понад два роки, "ненависними і руйнівними".


За матеріалами - Української служби ВВС

Прем'єр-міністра Італії жінки звинуватили в шовіністичних поглядах.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Водночас Cікорський додав, що не очікує від візиту Байдена якихось сенсаційних новин, оскільки Польща може увійти до американської системи ПРО лише у третій фазі її розгортання близько 2018 року.


Джерело - Українська служба ВВС

Генеральний Секретар ООН Бан Гі Мун оголосив, що організація планує замінити понад половину чільних посадовців, які брали участь в організації попередніх президентських виборів в Афганістані.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Оцінка виконання Україною РНП з боку експертів НАТО буде здійснюватися у відповідності до рішень, прийнятих під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у грудні 2008р. та схвалених на наступному засіданні Комісії Україна-НАТО.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах адміністрація Обами шукає шляхів збереження контролю щодо російського ядерного арсеналу після того, як 5 грудня цього року закінчиться термін дії Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.


За матеріалами - УНІАН

«Своїм візитом до Польщі, Чехії і Румунії цього тижня віце-президент сподівається заспокоїти трьох союзників США по НАТО, завіривши їх в тому, що Сполучені Штати як і раніше глибоко віддані справі забезпечення безпеки цих країн".


Джерело - УКРІНФОРМ, AFP.

Про плани виведення свого контингенту Австралія повідомила на фоні обговорення заяви командувача коаліційних сил в Афганістані Стенлі Маккрістала.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Усі американські військові залишать країну до 2011 року. Про це заявив президент США Барак Обама після зустрічі з прем'єр-міністром Іраку Нурі Аль-Малікі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Урядова криза в Румунії загострюється: новосформована опозиційна більшість у парламенті відмовляється підтримувати призначеного президентом прем'єр-міністра та вимагає висунення свого кандидата.


Джерело - Українська служба ВВС

Богдан Соколовський, радник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки,заявив, що переговори з міжнародними фінансовими інституціями про надання “Нафтогазу” кредиту наразі призупинили.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

На цьому заході під назвою „Нові виклики – нові сили і засоби” зберуться провідні експерти з питань безпеки і керівники з обох берегів Атлантики, в тому числі ряд високопоставлених представників Альянсу і країн-членів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Глава Пентагону проведе у Токіо переговори з питань оборони, включаючи співпрацю в Афганістані.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Белградська преса відзначає, що Росія надасть Сербії кредит у розмірі одного мільярда євро для покриття бюджетного дефіциту та інвестицій в інфраструктуру


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Македонія і Косово врегулювали багаторічну суперечку щодо кордон і встановили дипломатичні відносини. Для обох балканських країн це історична подія. Для Македонії – на шляху до ЄС, для Косова – у зміцненні суверенітету.


За матеріалами - УНІАН

При цьому, за словами Ж.Баррозу, один комісар займатиметься питаннями внутрішніх справ, а другий – питаннями юстиції та дотриманням фундаментальних прав.


Джерело - УКРІНФОРМ

За прогнозами екологів, у людства залишилося лише 10-15 років до того моменту, коли викиди СО2 в атмосферу досягнуть критичної позначки.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Статистичні дані підтверджують, що від дня інавгурації у січні 2009 року, рейтинг 44-го президента США скоротився на 22%. Натомість Гілларі Клінтон підтримує усього на 3% менше опитаних, аніж на початку поточного року.


Джерело - УКРІНФОРМ

Дональд Туск наполягає, щоб питання політики сусідства та проекту Східного партнерства перебували не в компетенції Високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки, а Єврокомісара з питань розширення.


За матеріалами - Української служби ВВС

За запасами природного урану Україна входить до першої десятки країн світу. Українські атомні електростанції виробляють половину електроенергії.


За матеріалами - Української служби ВВС

Залишається невизначеність щодо політичного майбутнього в Афганістані після того, як підтримувана ООН комісія визнала недійсними третину голосів, які віддали за чинного президента Хаміда Карзая.


За матеріалами - Української служби ВВС

Британський прем’єр Гордон Браун сказав, що учасники переговорів щодо боротьби з кліматичними змінами мають менше 50-ти днів, аби запобігти масштабному глобальному потеплінню.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участі заступника міністра закордонних справ України Костянтина Єлисєєва. Йшлося про роль України в забезпеченні регіональної безпеки й стабільності.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, МОЛДПРЕС.

Єдиним претендентом, що подав свою заявку, був кандидат від альянсу "За європейську інтеграцію" (АЄІ), депутат від Демократичної партії Маріан Лупу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міністр закордонних справ України Петро Порошенко здійснив робочий візит до Швеції, де у м.Вісбі взяв участь у міжнародній конференції високого рівня, присвяченій Східному Партнерству.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Україна здатна стати європейським лідером із використання відновлюваних джерел енергії, таких як вітер і вода. А вже нині Україна – один із найбільших виробників обладнання для сонячної енергетики та гідроенергетики в Європі.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Про це сказав радник міністра закордонних справ Польщі, начальник відділу у МЗС у справі «Східного партнерства» Ярослав Джеджіц у Варшаві, виступаючи на конференції, присвяченій співпраці Польщі та Німеччині під час реалізації програми.


Джерело - УНІАН

Урядова делегація США на чолі із заступником міністра оборони з питань міжнародної безпеки Александром Вершбоу 19-20 жовтня відвідає з візитом Грузію, сторони обговорять, зокрема, питання регіональної безпеки.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Прага"

Чехія очікує, що повторення торішнього сценарію цілком можливе. Міністерство промисловості та торгівлі Чехії вважає основою енергетичної безпеки країни диверсифікацію джерел енергопостачання.


Джерело - Українська служба ВВС

Глава адміністрації президента Рам Емануель сказав в інтерв"ю телеканалу СNN, що президент Обама перед тим, як збільшити американський контингент, насамперед має пересвідчитись, що на місці в Афганістані уряд, який ефективно працює зі США.


За матеріалами - УНІАН

«Це якісно інші відносини порівняно з тим, що ми мали кілька років тому. В нас не було такого статусу політичних відносин, які ми маємо сьогодні», - сказав глава Української держави.


За матеріалами - Української служби ВВС

Корвет Військово-морських сил України «Тернопіль» прямує до грецького острову Крит, звідки, після поповнення запасів та отримання мандату Північноатлантичної ради, розпочне півторамісячну участь в операції НАТО «Активні зусилля».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відразу після того, як Ірландія сказала «так» Лісабонській угоді, Вацлав Клаус поїхав до Албанії пропагувати свою книгу «Синя планета в зелених кайданах». А сьогодні він чкурнув до Москви, щоб рекламувати російськомовне видання цього твору.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Йдеться про дві радіолокаційні станції, розташовані у Мукачеве, на заході України, і у Севастополі. Вони призначені для попередження на випадок ракетної атаки. Радіус дії станцій – 1900 кілометрів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Antena3

Президент Румунії Траян Бесеску офіційно оголосив про призначення нового прем'єр-міністра країни. Ним став незалежний кандидат, який виконував раніше функції представника країни в МВФ Лучіан Кроітору.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Бельгія як представник старої Європи є особливим партнером. Через місію Бельгії ми можемо вирішити значну частину українських питань у Європі", - сказав Віктор Ющенко в інтерв'ю українським ЗМІ.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Говорячи про співробітництво у форматі Вишеградської четвірки, В.Іващенко зазначив, що це багато в чому дозволяє Україні бути кооперованою у діяльність військових структур і систем колективної безпеки для поширення цього співробітництва з боку України.


За матеріалами - Української правди

Про це у четвер в Брюсселі за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів заявив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв.


За матеріалами - Української правди

Мова, швидше за все, йшла саме про використання українських РЛС, а також про спільне науково-технічне співробітництво.


Джерело - УНІАН

Міністерство закордонних справ України вивчає можливість здійснення візиту міністра закордонних справ Петра Порошенка до США.


Джерело - Korespondent

У правоохоронних органах Молдови не відкидають причетність Аль-Каїди до вибуху, що стався в середу, 14 жовтня, у центрі Кишинева.


Джерело - УНІАН

Глава польського уряду Дональд Туск звільнив Марішуа Камінського з посади глави Антикорупційного бюро (CBA), розслідування якого призвело до відставки чотирьох провідних політиків правлячої у Польщі партії, у тому числі, трьох урядовців.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

В Єврокомісії зазначають, що ЄС підписуватиме з Україною лише угоду про асоціацію, яка включатиме в себе і створення зони вільної торгівлі (ЗВТ).


За матеріалами - УНІАН

Сьогодні в Україну з дводенним візитом прибуває польська військова делегація на чолі з міністром національної оборони Республіки Польща Богданом Кліхом.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За словами Апатурая, сторони вже мали "доволі відвертий обмін поглядами" навколо стратегічної концепції, яка ще має назву "Росія 2020".


Джерело - УКРІНФОРМ

Віктор Ющенко здійснить перший в історії двосторонніх відносин офіційний візит Глави Української держави до цієї країни.


За матеріалами - Української служби ВВС

Комуністи, ліберальні демократи Владіміра Жіріновського та представники "Справедливої Росії" сказали, що вимагають зустрічі з президентом Медвєдєвим і відмовились до цього повертатись в Думу.


За матеріалами - Української служби ВВС

Він сказав Парламенту в Лондоні, що це збільшення залежатиме від низки умов, серед яких бажання партнерів Британії по НАТО надіслати зі свого боку додаткові війська в Афганістан.


Джерело - Korespondent.net

Росія вважає в цілому позитивними коректування США по системі протиракетної оборони, але в Москви досі залишається ряд питань з цієї проблеми.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

15-16 жовтня Президент України Віктор Ющенко здійснить офіційний візит до Королівства Бельгія.


Джерело - УНІАН

Нова редакція Військової доктрини РФ передбачає можливість завдання попереджуючого ядерного удару по агресору в критичних для національної безпеки ситуаціях. Про це заявив секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Вступ до НАТО в найближчі роки малоймовірний, тож Україна шукатиме додаткових гарантій безпеки у Європі. ОБСЄ якраз переформатовує систему європейської безпеки, і Київ сподівається, що там про нього не забудуть.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

У конференції, організованій Відділом оборонних інвестицій НАТО у партнерстві з Королівським загальновійськовим інститутом (RUSI) з Лондона, зберуться разом національні керівники з питань озброєнь.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент США Барак Обама продовжить сьогодні обговорення з чиновниками своєї адміністрації стратегії Сполучених Штатів у Афганістані та Пакистані.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун виступить у парламенті із заявою щодо Афганістану. Фахівці очікують, що він оголосить про збільшення британської військової присутності у тій країні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент вважає, що подвиг воїнів УПА не має аналогів в історії. Тисячі й тисячі українських юнаків і дівчат зі зброєю в руках стали до бою відразу з двома людиноненависницькими імперіями - німецько-фашистською і радянсько-комуністичною.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром Чеської Республіки Яном Фішером.


Джерело - УКРІНФОРМ

Токіо в січні наступного року планує припинити дозаправляння суден НАТО, що забезпечують воєнну операцію в Афганістані. Про це заявив міністр оборони Японії Тошимі Кітазава на першій прес-конференції нового уряду країни.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Деякі політологи та аналітики вважають рішення Нобелівського комітету недоцільним перш за все тому, що такий крок значно зашкодить іміджеві премії і применшить її значимість у світі.


Джерело - Українська служба ВВС

Промовляючи перед учасниками засідання РНБОУ, Віктор Ющенко сказав, що армія стала заручником політичних інтриг, не має коштів на оплату боргів за електроенергію, харчування солдат, а українські льотчики літають в середньому по чотири з половиною години.


За матеріалами - Української служби ВВС

Пані Клінтон похвалила Росію за «надзвичайну співпрацю». Вона сказала, що іранська програма викликає «серйозну стурбованість», але що наразі США не домагається запровадження нових санкцій.


За матеріалами - УНІАН

Про це Президент повідомив сьогодні в Києві під час зустрічі з керівництвом Міністерства закордонних справ та послами України в іноземних державах.


Джерело - Українська правда

"Я говорю про це з особливим жалем, оскільки таку політику ініціювала прем'єр, і з її ініціативи практично шість місяців українська дипломатія працювала в надзвичайно складних умовах", - заявив він.


Джерело - Європейський простір

«Потім буде зроблена сумісна доповідь відповідальних посадових осіб на саміті, в якому буде відмічено, чи можемо ми починати безвізовий діалог у конкретнішому вимірюванні, чи можемо ми зараз думати про дорожню карту».


Джерело - УНІАН "Новни ЄС", Прес-служба Міністерства оборони України,

Про це йдеться у спільній декларації, підписаній керівниками оборонних відомств Вишеградської четвірки за підсумками засідання в Будапешті.


Джерело - УКРІНФОРМ

Семінар Парламентської асамблеї НАТО, організований в межах Ініціативи Роуза-Рота, розпочав сьогодні свою роботу у конференц-залі національного університету "Львівська політехніка".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Головна тема зустрічі - завдання зовнішньополітичної служби України у зміцненні національної безпеки на тлі сучасних викликів і загроз.


Джерело - Українська правда

Екс-прем’єр Великобританії Тоні Блер, який має найбільше шансів стати першим президентом Євросоюзу, імовірно, отримав десятки тисяч фунтів від Віктора Пінчука.


Джерело - Українська служба ВВС

Пані Клінтон також має зустрітися з президентом Медвєдєвим у його приватній резиденції у передмісті Москви, що, за словами посадовців, зробить зустріч менш формальною.


Джерело - Українська служба ВВС

Під час партійної зустрічі у понеділок, пан Браун закликав депутатів-лейбористів брати з нього приклад. Він має повернути гроші, які витратив на прибиральниць та садівників.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Сполучені Штати Америки не відмовилися від відкриття дипломатичного представництва у Криму – про це кримським журналістам заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Джеймс Петтіт.


За матеріалами - УНІАН

Віце-прем`єр, державний міністр з європейської і євроатлантичної інтеграції Георгій Барамідзе заявив сьогодні, що під час візиту до Грузії минулого тижня спецпредставника Генсека НАТО Роберта Сіммонса така можливість розглядалася.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Учасники 55-ї Генеральної асамблеї Асоціації Атлантичного Договору обговорили у Києві питання нової Стратегічної Концепції НАТО.


Джерело - УКРІНФОРМ

Баррозу назвав символічним підписання Лісабонської угоди в залі, де проходили засідання Круглого столу 1989 року за участю представників "Солідарності".


За матеріалами - УКРІНФОРМ, МЗС України

Головна тема наради - "Завдання зовнішньополітичної служби України у зміцненні національної безпеки України на тлі сучасних викликів і загроз".


За матеріалами - ІТАР-ТАРС, УКРІНФОРМ

Свої підписи під "Протоколом про розвиток двосторонніх відносин" і "Протоколом про встановлення дипломатичних відносин" поставили міністри закордонних справ Вірменії і Туреччини Едвард Налбандян і Ахмед Давутоглу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ. Прес-служби Президента України В. Ющенко

"Пересидіти кризу - це найбільш невдала політика... Це політика неконструктивна і неправильна", - переконаний Віктор Ющенко.


За матеріалами - Української служби ВВС

Російські компанії сподіваються підписати бізнес угоди з Китаєм на суму понад 5,4 мільярдів доларів під час візиту прем"єра Путіна в Пекін, який розпочинається в понеділок.


Джерело - Українська служба ВВС

Голова місії Об"єднаних Націй в Афганістані визнав, що під час суперечливих президентських виборів у тій країні було зафіксовано численні випадки шахрайства.


За матеріалами - Української правди

"Але відношення, яке демонструється, я думаю, це відношення до наших цінностей, до нашого способу життя, демократичних процесів – це не є проблема особистостей, це є проблема світоглядна – мені так здається", - підкреслив Ющенко.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів Європейського Союзу прийме рішення про вступ України в Енергетичне співтовариство 18 грудня.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Чехія схвалить суверенне рішення щодо Лісабонської угоди, але ми мали б обговорити вартість затримки з її імплементацією”, - заявив перед візитом Президент Європарламенту.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Проведення 55-ої Генеральної асамблеї Асоціації Атлантичного Договору "Безпека для Громадянського суспільства в ХХІ столітті" у Києві свідчить про те, що неурядові організації країн-членів та партнерів НАТО підтримують євроатлантичну інтеграцію України.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, ВВС

Володарем Нобелівської премії миру за 2009 рік став президент США Барак Обама, якого нагородили "за виняткові дипломатичні зусилля" в справі боротьби з поширенням ядерної зброї і мирного врегулювання на Близькому Сході.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент України Віктор Ющенко перебуває з робочим візитом у Кишиневі (Республіка Молдова), де бере участь у засіданні Ради глав держав-учасниць СНД у вузькому та розширеному форматах.


Джерело - Українська правда

Разом з тим, відповідаючи на питання, чи буде законним можливе розміщення об'єктів системи ПРО в України, Порошенко відзначив: "Я думаю, це не конституційно".


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Української правди

"Міністерство закордонних справ не володіє офіційною інформацією з приводу заяви Вершбоу", - сказав Хандогій.


За матеріалами - Прес-служби Президента України, Української правди

Україна залишається прихильником ефективного врегулювання придністровського конфлікту з урахуванням принципів територіальної цілісності та суверенітету Молдови.


За матеріалами - Української правди, Defense News

Американська адміністрація включила Україну до списку країн, де можливе розміщення радару в рамках нової архітектури системи ПРО.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент України Віктор Ющенко після навчань заявив, що бачить на посаді міністра оборони України Юрія Єханурова.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Асоціація Атлантичного Договору (ААД) виступає з ініціативою заснувати День НАТО, який об'єднав би всі країни, що підтримують цінності Північноатлантичного Альянсу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Після детального обговорення та тривалих дискусій документ підтримало 93 сенатори, проти висловилося лише 7 законодавців


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У Польщі через корупційний скандал, який спалахнув минулого тижня через газетну публікацію, посади в уряді втратили ще три посадовці, у тому числі, віце-прем’єр Гжегож Схетина.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Голова делегації Павел Коваль підкреслив, що одним із завдань делегації є проведення глибокого та конструктивного діалогу з Україною. При цьому, він висловив переконання в тому, що ЄС має дати Україні чіткий сигнал щодо перспектив членства.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

«Я вважаю, що в якийсь момент цей візит буде нанесений. Поки що рано говорити про графік поїздок, тому що новий Генеральний секретар обіймає свою посаду лише близько двох місяців», - сказав прес-секретар, додавши, що графік Генсека НАТО досить напружений.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Торік громадський форум цієї організації проходив у Берліні, а нині у Києві, оскільки делегати Асоціації Атлантичного договору впевнені, що саме перед Україною нині стоять серйозні виклики з питань безпеки, сказав президент асоціації Карл Ламерс.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Висловлюючись щодо доповіді міжнародної комісії, присвяченої минулорічній війні у Грузії, Генсек НАТО закликав Москву та Тбілісі дивитися у майбутнє та не робити кроків, які б призвели до зростання напруження в регіоні.


За матеріалами - Українскої правди

У четвер у Кишиневі відкривається саміт СНД, на якому не буде чотирьох президентів і зустрічі глав Росії й України.


За матеріалами - ВВС

"Але, з іншого боку, я не дозволю спілкуватися з Україною без розуміння того, що ми є незалежною країною, що у нас є територіальна цілісність, єдиний кордон. Це є виключно національні інтереси", - зазначив Ющенко.


Джерело - Українська служба ВВС

Політики в Європі хочуть швидкої ратифікації Лісабонської угоди, аби запустити в дію нові структури ще до того, як будь-який новий британський уряд зможе скасувати ратифікацію угоди, передає з Брюсселя кореспондент ВВС Джонні Даймонд.


За матеріалами - Української служби ВВС

Звертаючись до журналістів, він наголосив, що залишатиметься на посаді, а наприкінці промови стиснув кулаки і почав вигукувати "Віва Італія, віва Берлусконі!".


За матеріалами - Української правди

Так, замість протиракетного щита, що планувався, американці тепер розглядають можливість встановлення логістичих баз і об'єктів оперативного командування для ракет СМ-3, що можуть перехоплювати ракети середньої і великої дальності.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Глава МЗС Росії Сергій Лавров назвав несумлінними заяви Пентагона про неповне виконання Росією гарантій безпеки Україні.


Джерело - Українська служба ВВС

BAE Systems звинувачують у тому, що вона платила хабарі за здобуття контрактів у кількох країнах Африки та Східної Європи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Саме навколо тих, хто вагається, до останнього моменту і точилася запекла боротьба. Агітатори з обох таборів роздавали на вулицях свої прокламації та намагалися переконувати перехожих. Емоційно висловлювалися і політики.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Свобода".

Як наголошує видання, тут проявилися кричущі порушення Росією міжнародного права, такі ж прямі погрози Москви Києву, як і Грузії напередодні російського вторгнення, така ж масова видача російських паспортів у Криму, як і в Абхазії та Південній Осетії.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

У вересні закінчився проект гранту НАТО з розвитку інфраструктури мереж у Тернополі. Цей проект допоміг забезпечити і покращити підключення чотирьох великих науково-освітніх установ у цьому регіоні.


За матеріалами - УНІАН

Президент Віктор Ющенко дав указівку готувати директиви до зустрічі з російським президентом Дмитром Медведєвим.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Eurocopter, структурний підрозділ Європейського аерокосмічного і оборонного консорціуму (EADS), і МНС України в 2008 р. підписав контракт на постачання двох вертольотів ЄС-145 вартістю 20 млн. дол.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На питання про те, чи виконує Росія так званий "план Медведєва-Саркозі", Бернар Кушнер після тривалої паузи відповів однозначно "ні".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв прийняв посла Франції в Україні Жака Фора.


Джерело - Українська служба ВВС

За даним генерала Рея Одіерно,близько 4 тисяч полишить Ірак до кінця жовтня.


За матеріалами - Української правди, "Le Figaro"

"Моя програма проста: відновити повагу до незалежності України, інтегруючи її до Європи. Вона не направлена проти когось. Щодо Росії, мої плани позитивні, я лише хочу, щоб суверенітет України визнавався", - наголосив Ющенко.


За матеріалами - Сайту "Україна=НАТО" МЗС України

«Якби біля Президента стояв прем’єр, який би таку політику поділяв, якби стояла більшість, яка у парламенті проводила б цю політику, якби партійні лідери доросли до національних інтересів, ці темпи були б набагато більше», - переконаний Президент.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Голова американської делегації на переговорах у Женеві Уільям Бернс може погодитися на таку зустріч, якщо вона сприятиме переговорному процесу.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це він заявив 29 вересня під час зустрічі з членами Комітету з питань закордонних справ Європарламенту.


Джерело - УКРІНФОРМ

Підкреслюючи незалежний характер зробленої доповіді, Євросоюз висловив сподівання, що результати розслідування сприятимуть кращому розумінню причин та подій минулорічного конфлікту.


Джерело - Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

Президент США Барак Обама оголосив про намір призначити американським послом в Україні Джона Теффта.


Джерело - Українська правда

30 вересня відбулася зустріч заступника міністра закордонних справ РФ Григорія Карасіна з заступником міністра оборони США Олександром Вершбоу.


Джерело - Українська служба ВВС

Розслідування замовила Рада Європейського Союзу, а звіт писав швейцарський дипломат Хейді Тальявіні з допомогою 30 європейських військових, юридичних фахівців та істориків.


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Президент Центру європейськихтаи трансатлантичних студій

Барак Хусейн Обама не Джиммі Картер. Барак Хусейн Обама гірше, значно гірше. 39-й президент США не зраджував союзників и не капитулював перед ворогами та конкурентами. 44-й президент США на дев'ятому місяці свого президенства і зрадив, і капитулював.


Джерело - The Times

Париж та Берлін повертаються до старої ідеї двошвидкісної Європи з метою пришвидшити створення окремої штаб-квартири для європейської оборони та підтримки індустріальних лідерів. Британія не бажає жодного з цього переліку.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Хто і, головне, скільки комісарів буде у новій команді президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу? Скільки треба грошей на боротьбу із кліматичними змінами? Як нарешті завершити ратифікацію та ввести у дію Лісабонську угоду?


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"По-перше, жодних сфер впливу. Ми цього терпіти не будемо і не братимемо в цьому жодної участі. По-друге, жодне вето щодо країн, які хочуть бути частиною Європи, чи будь-якої частини світу".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Серед головних тем зустрічей- партнерство у безпековій сфері, зокрема щодо стабілізації ситуації в Афганістані, Іраку та на Балканах. Під час переговорів йтиметься також про нову архітектуру системи протиракетної оборони, яку США пропонують Європі.


Джерело - УКРІНФОРМ

За оцінкою Президента, три чверті роботи над Угодою вже завершено. Йдеться, зокрема, про питання політико-безпекової взаємодії, співпраці у сфері юстиції, економічного та секторального співробітництва.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Доповідь відображує прогрес, який країни Західних Балкан і Туреччина досягли на шляху європейської інтеграції у важкій рік економічної кризи.


Джерело - Українська служба ВВС

Вашингтон пропонує запровадити систему перевірок, які включатимуть візити експертів Сполучених Штатів та Росії на ядерні об"єкти обох країн.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент ААД також зазначив, що дискусії, проведені в рамках київського форуму Асоціації, "по суті є викликами сучасності для Північноатлантичного Альянсу". Тож, результати обговорень ляжуть у стратегічну концепцію майбутнього НАТО.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Порошенко заявив, що робота Мiнiстерства закордонних справ, як i робота всiєї команди уряду, має бути в нацiональних iнтересах України.«Нам треба працювати на об’єднання, а не на роз’єднання», – сказав вiн.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Для участі в роботі чотириденного форуму зареєструвалися понад 200 експертів із 42-х країн-учасниць ААД.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На папері у тексті Лісабонської угоди не з’явилося жодної додаткової коми порівняно з документом, який ірландці відкинули на першому референдумі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект