НОВИНИ

19.10.2009 | Браун: 50 днів, аби врятувати світ
За матеріалами - Української служби ВВС

Британський прем’єр Гордон Браун сказав, що учасники переговорів щодо боротьби з кліматичними змінами мають менше 50-ти днів, аби запобігти масштабному глобальному потеплінню.Промовляючи у Лондоні до представників 17-ти країн, які мають найбільші викиди парникових газів, він застеріг про катастрофічні наслідки у разі як на саміті ООН щодо кліматичних змін у Копенгагені у грудні не буде досягнуто угоди.


Пан Браун сказав, що переговори зайшли в глухий кут і закликав світових лідерів безпосередньо долучитися до переговорів, аби зрушити їх з місця. 
Тим часом австралійські природоохоронці застерегли, що кліматичні зміни можуть початися через 5-10 років у разі як не буде радикально скорочено викиди двоокису вуглецю.


Пан Браун застеріг, що Британії загрожує «катастрофа» повеней, посух та вбивчої спеки у разі як світові лідери не домовляться про те, як запобігти кліматичним змінам.


За словами пана Брауна, запасного плану немає у разі як у Копенгагені не буде досягнуто угоди.


 


На самміті у Копенгагені мають намір ухвалити нову угоду про боротьбу з кліматичними змінами, яка має замінити Кіотський протокол.


«У Британії ми постанемо перед перспективою частіших посух та повеней. Надзвичайна спека в Європі 2003-го року спричинила понад 35 тисяч смертей. Якщо тенденція збережеться, то такі події можуть стати звичними у Британії через кілька десятиріч. І за життя наших внуків екстремальні температури 2003-го року можуть стати середньостатистичними для більшої частини Європи.»


Пан Браун додав, що у разі як не буде досягнуто угоди, світ постане перед загрозою конфлікту під впливом міграції, спричиненої зміною клімату.


Він сказав, що до 2080-го року ще 1.8 млрд. людей – чверті нинішнього населення планети – бракуватиме води.


«Якщо ми не досягнемо угоди цього разу, не сумнівайтеся: коли неконтрольовані викиди завдадуть шкоди, ретроспективна кліматична угода не зможе виправити ситуацію.»


Водночас, пан Браун вважає можливим ухвалення угоди в Копенгагені.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект