НОВИНИ

28.10.2009 | Дорога України та Грузії до ЄС і НАТО має бути відкритою - президент Польщі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польща стоїть на позиції, що шлях України та Грузії до НАТО і ЄС повинен залишатися відкритим. Про це на спільному брифінгу з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі повідомив у Варшаві глава польської держави Лех Качинський.


"На саміті НАТО в Бухаресті відзначено, що Україна та Грузія будуть членами НАТО. Ніхто цих рішень скасувати не може", - заявив Л.Качинський. На його переконання, членство у Північноатлантичному Альянсі не може бути спрямоване проти будь-кого. "Це крок до стабілізації та миру у тих регіонах світу, головною метою яких є швидкий розвиток", - констатував він.


Президент РП також зазначив, що Польща дотримується "залізного правила" суверенітету та територіальної цілісності Грузії. "Підтримуємо "залізне" правило, єдине правило, яке може утримати стабільність та мир у регіонах, де його не вистачає - суверенітету та територіальної цілісності незалежних держав, зокрема Грузії", - наголосив Л.Качинський. На його думку, російсько-грузинський військовий конфлікт у серпні 2008 року "спричинив порушення територіальної цілісності Грузії".


Натомість М.Саакашвілі подякував за "політичну підтримку" Польщі під час серпневих подій 2008 року. "Польща надала нам значну підтримку і розуміння ситуації в Грузії. Це розуміння було дуже глибоким і важливим для того, щоб ми вистояли", - заявив він.


Президент Грузії також подякував полякам за підтримку прагнень країни інтегруватися до НАТО та ЄС та за польсько-шведську ініціативу Східного партнерства.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект