НОВИНИ

26.10.2009 | Обама розлючений кривавою бійнею у Багдаді
Джерело - Українська служба ВВС

Президент США Барак Обама очолив міжнародний осуд подвійного нападу бомбістів-смертників, в результаті якого загинули принаймні 132 людини.Обама назвав напади, найгірші в Іраку за понад два роки, "ненависними і руйнівними".


Міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібанд сказав, що вони були "страшним нагадуванням про загрозу, що виходить від насильницького екстремізму". Аналіз
 Недільні вибухи становлять проблему для президента Барака Обами. Він хоче, щоб до кінця серпня з Іраку були виведені усі бойові підрозділи, у межах підготовки до повного виведення військових до 2012 року. Якщо ситуація з безпекою безпеки погіршиться, американським військовим, можливо, доведеться переглянути цей графік. Вони намагатимуться з’ясувати стан сил безпеки Іраку, і наскільки ці сили компетентні та добре навчені, щоб контролювати країною, і чи захищені вони від проникнення повстанців? Після нападу неділю будуть такі, хто доводитимуть, що відповідь на обидва ці питання негативна.


 
Габріель Гейтхаус, ВВС, Багдад 


Вибухами були уражені Міністерство юстиції та будівлі місцевої адміністрації поряд з сильно укріпленою "Зеленою зоною».


Понад 520 людей також зазнали поранень, коли два начинені вибухівкою автомобілі вибухнули у швидкій послідовності о 10:30, коли люди поспішали на роботу в годину пік.


Білий Дім заявив президент Обама розмовляв з іракським прем’єр-міністром Нурі Малікі і президентом Джалалем Талабані, щоб пообіцяти підтримку.


Обама сказав у своїй заяві: "Я рішуче засуджую ці обурливі напади на іракський народ, а також передаю свої найглибші співчуття тим, хто втратив рідних і близьких.


"Ці вибухи не служать жодній іншій меті, окрім як убивству безневинних чоловіків, жінок та дітей, і вони лише показують ненависні і руйнівні наміри тих, хто заперечує іракському народу таке майбутнє, на яке він заслуговує".


Його Державний секретар Хілларі Клінтон сказала: "Ці ганебні терористичні напади спрямовані на підрив вражаючого поступу, якого Ірак досягнув у напрямку стабільності та самодостатності. Їм не вдасться досягти успіху".


Міжнародна зона або ж Зелена зона, є адміністративним центром столиці.


Іракські власті заявляли, що бомбісти-смертники завели свої транспортні засоби на автомобільні стоянки і висадили їх у повітря. 
Шість місяців тому обмеження для автотранспорту на цій вулиці були послаблені, і вибухозахисті стіни були перенесені в межах програми, яка за словами пана Малікі, засвідчила досягнення у боротьбі з повстанцями.


Десятки загиблих, як стверджується, були працівниками Міністерства юстиції і Багдадської місцевої адміністрації.


Ніхто ще не взяв на себе відповідальність за вчинений напад.


Побоювання у зв’язку з виборами


Кореспондент ВВС у Багдаді Габріель Гейтхауз каже, що годинами після вибуху рятувальники і далі розбирали сміття та уламки, шукаючи загиблих і вцілілих.


Лікарні ледве давали раду з пораненими в той час, як автомашини швидкої допомоги привозили щораз більше жертв.


Після того як пан Малікі відвідав місце події, він звинуватив Аль-Каїду та прихильників колишнього президента Саддама Хусейна.


"Ці боягузливі терористичні напади не повинні впливати на налаштованість іракського народу продовжувати боротьбу проти решток зруйнованого режиму і терористів аль-Каїди, які вчинили жорстокі злочини проти цивільного населення, "- сказав він.


Загалом, насильство в Іраку в порівнянні з минулим роком різко скоротилося, хоча спорадичні напади ще трапляються в деяких регіонах країни.


Але наш кореспондент каже, що є побоювання, що насильство може зрости, оскільки країна рухається до парламентських виборів, запланованих на січень наступного року.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект