НОВИНИ

21.10.2009 | Польща чекає від віце-президента США Джо Байдена деталей щодо ПРО
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польща сподівається почути від віце-президента США Джо Байдена деталі щодо планів адміністрації президента Барака Обами по розгортанню в Європі нової системи ПРО. Про це повідомив міністр закордонних справ РП Радослав Сікорський."Сподіваємося отримати деталі американської пропозиції для Польщі і з огляду на це будуватимемо свою позицію", - заявив Р.Сікорський. Водночас він додав, що не очікує від візиту американського високопосадовця якихось сенсаційних новин, оскільки Польща може увійти до американської системи ПРО лише у третій фазі її розгортання близько 2018 року. "Ще дуже багато часу на узгодження всіляких деталей", - підсумував він.


Р.Сікорський також зазначив, що візит Джо Байдена до Варшави має істотне значення для РП. "Це будуть важливі переговори і не лише в оборонній сфері, оскільки не тільки цим обмежуються польсько-американські відносини", - констатував він.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, 17 вересня адміністрація президента США Барака Обами офіційно відмовилася від планів колишнього глави Білого Дому Джорджа Буша розташувати елементи стратегічної системи ПРО в Польщі та Чехії. Натомість Вашингтон запропонував розмістити на кораблях в Середземному морі та на мобільних платформах у ряді країн Європи ракети середнього та короткого радіусу дії типу SM-3. Серед найбільш вірогідних кандидатів на розташування американських елементів ПРО в Європі у США називають Польщу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5137. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект