ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

08.10.2009 | Учасники 55-ї Генеральної асамблеї ААД шукатимуть у Києві колективну відповідь на виклики міжнародній безпеці
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міжнародні та українські учасники 55-ї Генеральної асамблеї Асоціації Атлантичного Договору шукатимуть у Києві колективну відповідь на виклики міжнародній безпеці та стабільності. Про це сьогодні під час прес-конференції з нагоди відкриття 55-ї Генеральної асамблеї ААД заявив президент Асоціації Атлантичного Договору Карл Ламерс.


"Ми зібралися в Україні, щоб поділити довіру та спільні цінності, що характеризують НАТО. В наших інтересах підтримувати тісні зв'язки і надавати допомогу і підтримку з боку громадського сектору трансатлантичній співпраці. На цій асамблеї ми також зможемо підтримати зусилля українських колег, які продовжують працювати на майбутнє своєї країни", - сказав під час свого виступу Карл Ламерс.


За його словами, учасники ГА ААД також обговорюватимуть нову стратегічну концепцію НАТО, подальші дії союзників в Афганістані, розширення Альянсу, тему енергетики і фінансової безпеки у Чорноморському регіоні, публічну дипломатію як засіб підтримки безпеки, питання безпеки і розвиток політичних подій в Україні зокрема та в цілому у регіоні. Для участі в роботі чотириденного форуму зареєструвалися понад 200 експертів із 42-х країн-учасниць ААД.


"Усі ми є волонтерами, які виконують роботу у своїх країнах", - продовжив Генеральний секретар ААД Троелс Фролінг. Він відзначив, що на зміну проблемам безпеки часів "холодної війни" з'явилися нові виклики: кліматичні зміни, екологічні проблеми, етнічний вимір конфліктів, які вимагають сформувати нову модель відповіді. "Кожний національний осередок ААД має власну відповідь на такі виклики, ці погляди засновані на культурі, історії та традиціях кожного народу. Тут у Києві нам упродовж 4-х днів буде дуже корисно почути різні думки, щоб створити спільні засади діяльності організації на майбутнє", - зауважив Троелс Фролінг.


Говорячи про покликання ААД, Карл Ламерс відзначив, що у нестабільному світі громадський сектор має допомогти суспільству краще зрозуміти, що являє собою Альянс. За його словами, "інформувати суспільство про виклики, перед якими стоять наші країни, а також гарантувати безпеку і свободу для всієї спільноти, є завданням ААД". "Ми поділяємо цінності і зобов'язання в Євроатлантичному домі і не повинні дозволити нас розділити, тому у сучасному світі тісні зв'язки між членами НАТО залишаються надією захисту та безпеки", - наголосив президент ААД.


У свою чергу, віце-президент Атлантичної Ради України Олег Кокошинський відзначив, що ГА ААД є важливим пунктом виконання Україною Цільового плану Україна-НАТО. За його словами, у такий спосіб в рамках асамблеї Україні вдалося поєднати підтримку з боку виконавчої та законодавчої влади, громадського сектору. "Темою Генеральної асамблеї ААД є безпека для громадянського суспільства в ХХІ столітті, а це означає, що впровадження різних думок стосовно оптимальних моделей безпеки здійснюватиметься через механізми громадянського суспільства", - зазначив Олег Кокошинський. До участі у форумі, крім учасників ААД, також запрошені представники інших міжнародних організації, зокрема, ОБСЄ, РЄ, ЄС. "15 атлантичних громадських організацій беруть активну участь у співпраці з Україною, і ми сподіваємося, що їхня кількість зросте до 42", - зазначив віце-президент АРУ.


Як повідомляв раніше УКРІНФОРМ, з 7 по 10 жовтня 2009 року у Києві проходитиме 55-та Генеральна Асамблея Асоціації Атлантичного Договору "Безпека для громадянського суспільства в ХХІ столітті". Це найбільш представницький громадський форум з питань міжнародної безпеки, який щорічно проводиться у країнах-членах Асоціації. До Києва завітають понад 300 делегатів з 42 -х країн, серед яких провідні фахівці у сфері міжнародних відносин, експерти, дипломати, військовики. До участі в заході запрошені відомі українські політики, науковці, громадські діячі.


Роботу ГА ААД висвітлюють близько 70 українських та іноземних журналістів.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект