НОВИНИ

20.10.2009 | Президент Росії перебуває з восьмигодинним візитом у Белграді
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв перебуває сьогодні з одноденним візитом в Сербії. В Белграді заявляють, що йдеться про історичну подію.


Одноденний візит триватиме – лише вісім годин. Гість зустрінеться з главою держави та головою уряду, звернеться до депутатів парламенту та до учасників урочистості з приводу 65-ої річниці визволення Белграда в Другій світовій війні. Разом з югославськими партизанами, в боях за визволення столиці тодішньої Югославії брала участь й радянська Червона армія, а саме – бійці Другого та Третього українського фронту. Все-таки, і російські і сербські джерела напередодні візиту червоноармійців ототожнювали з росіянами.


Близькі до уряду сербські ЗМІ останнім часом подали чимало матеріалів, на підставі яких непоінформована людина могла б дійти висновку, що Росія й Сербія восени 1944 року тісно співпрацювали як незалежні держави.


У Белграді підпишуть шість міждержавних угод


Белградська преса відзначає, що Росія надасть Сербії кредит у розмірі одного мільярда євро для покриття бюджетного дефіциту та інвестицій в інфраструктуру.


А коли йдеться про політичні теми, то сербські урядовці зокрема наголошують на тому, що Кремль надає принципову підтримку Сербії у справі Косова. Вони не пояснюють, чи ця підтримка впливає на фактичний стан, згідно з яким незалежну косовську державу досі визнали понад 60 країн.


Росіяни нещодавно купили сербську нафтопереробну компанію. Коментатори не пояснюють чому досі не було більших російських інвестицій. Вони висловлюють упевненість, що нинішній візит стане поштовхом для розширення співробітництва.


Про безпеку Медведєва та його команди в сербській столиці дбають понад п`ять тисяч сербських та кількасот російських поліцейських. Незважаючи на традиційну сербсько-російську дружбу про яку патетично заявляють урядовці, гостя з Москви громадяни побачать лише на телебаченні.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект