НОВИНИ

26.10.2009 | Голова Пентагону: радар на півдні Росії міг би доповнити ПРО в Європі
Джерело - УНІАН

Глава Пентагону Роберт Гейтс вважає, що радар на півдні Росії міг би стати корисним доповненням до створюваної США системи ПРО в Європі.


"У них (Москви) є радар на півдні Росії, який міг би стати реальним активом у всебічному захисті Європи, особливо від іранських ракет. І як я раніше неодноразово казав, ми вітали б партнерство з Росією в цьому", - сказав Гейтс на прес-конференції після міністерської зустрічі НАТО в Празі. Стенограму прес-конференції передала до РІА "Новости" прес-служба Пентагону.


За словами Гейтса, нова система ПРО в Європі, про створення якої оголосив кілька тижнів тому Барак Обама, фактично створила зручніші умови для включення в неї радара в Росії, ніж проект старої системи.


13 жовтня російський МЗС заявив, що Росія як і раніше готова взяти участь в створенні колективної системи ПРО спільно з США і НАТО, а пропозиції щодо включення в таку систему російських РЛС в Армавірі та азербайджанської  в Габалі залишаються в силі.


Відповідаючи на запитання про те, наскільки США готові співпрацювати з Росією щодо ПРО, Гейтс зазначив, що новий проект системи протиракетної оборони істотно полегшує приєднання до неї нових партнерів і координацію з ними.


"Для нас набагато легше стало з`єднати нашу систему з радарами і протиракетними системами союзників. Це справедливо і для Росії. Дійсно, нову систему набагато легше погоджувати з російськими можливостями, тільки-но вони (росіяни) захочуть приєднатися до нас", - наголосив Гейтс.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект