НОВИНИ

08.10.2009 | У Польщі через корупційний скандал звільнено ще трьох урядовців
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У Польщі через корупційний скандал, який спалахнув минулого тижня через газетну публікацію, посади в уряді втратили ще три посадовці, у тому числі, віце-прем’єр Гжегож СХЕТИНА.


Про це оголосив глава польського уряду Дональд ТУСК на прес-конференції у Варшаві.


Він повідомив, що Г.СХЕТИНА, заступник міністра економіки Адам ШЕЙНФЕЛЬД та міністр юстиції, який також є генеральним прокурором Анджей ЧУМА, самі написали заяви про відставку, а він їх прийняв.


Д.ТУСК пояснив своє рішення бажанням зберегти довіру до уряду, підкресливши водночас, що не підозрює звільнених урядовців у корупції.


«Щоб влада могла діяти в атмосфері елементарної довіри», - сказав він.


Глава уряду, котрий є основним кандидатом на вибори президента в 2010 році, звинуватив Антикорупційне бюро Польщі (СВА) у виконані замовлення найбільшої опозиційної партії «Право і справедливість» для «підриву» його рейтингу та рейтингу правлячої партії.


Лідер правлячої у Польщі з кінця 2007 року «Громадянської платформи» повідомив, що Г.СХЕТИНА займе посаду глави фракції партії у Сеймі, яку минулого тижня втратив через корупційний скандал Збігнєв ХЛЄБОВСЬКИЙ.


Д.ТУСК також сказав, що розпочав процедуру звільнення глави СВА Маріуша КАМІНСЬКОГО «за зловживання службою».


Як повідомляв УНІАН, на початку цього тижня у відставку подав міністр спорту Польщі Мирослав ДЖЕВЄЦЬКИЙ, якого разом із колишнім главою фракції РО З.ХЛЄБОВСЬКИМ підозрюють у лобіюванні інтересів представників грального бізнесу.


За даними СВА, яка розслідувала цю справу, а польська газета на основі цих матеріалів опублікувала статтю 1 жовтня, щорічні збитки держави від вилучення однієї статті із законопроекту мали становити близько 170 млн. доларів.


Політики відкидають звинувачення у корупції.


Довідка УНІАН. Ім’я Г.СХЕТИНИ згадувалося у телефонних розмовах З.ХЛЄБОВСЬКОГО з представниками грального бізнесу, А.ЧУМА заявив у перший день скандалу, що не бачить підстав для звинувачення політиків РО у корупції, А.ШЕЙНФЕЛЬД теж офіційно виступав за викреслення статті із закону про гральний бізнес, яка запроваджувала додаткові 10% доплати.


За даними найвідомішого бізнес-каналу у Польщі TVNCNBCbussines, справжня «вартість» цієї статі становить близько 6 млрд. доларів, оскільки її ухвалення привело б до перерозподілу польського ринку азартних ігор.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2087. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект