НОВИНИ

08.10.2009 | Медведєв відмовою зустрічатися з Ющенком дає "сигнал"?
За матеріалами - Українскої правди

У четвер у Кишиневі відкривається саміт СНД, на якому не буде чотирьох президентів і зустрічі глав Росії й України.


Джерело в МЗС України розповіло газеті, що лист із проханням про зустріч Віктора Ющенка і Дмитра Медведєва було спрямовано через посольство Росії в МЗС ще 15 вересня, і МЗС Росії доповів про нього Кремлю.


Однак джерело в Кремлі стверджує: ніякого запиту про проведення двосторонньої зустрічі від Києва не отримували.Український дипломат каже: "Ясно, що Ющенку відмовлено з політичних мотивів: Москва ще раз чітко дає зрозуміти, що справу з ним вона мати не хоче, хоча Київ як і раніше виходить з того, що претензії доцільніше висловлювати в очі, а не по телеекрану".


Не очікується і двосторонньої зустрічі Медведєва з президентом Білорусії Олександром Лукашенком: запиту не було з жодної зі сторін, кажуть джерела у Мінську й Москві.


Крім того, з 10 лідерів країн СНД до виконувача обов'язків президента Молдови не приїдуть президенти Таджикистану, Туркменії, Казахстану і, швидше за все, Узбекистану.


У прес-службах цих лідерів кажуть, що ніякого політичного підґрунтя немає. Однак видання припускає, що вони просто ігнорують самміт.


Участь у саміті СНД підтвердили президенти Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Киргизії, Росії, України і "господар" саміту, т. в. о. президента Молдови Міхай Гімпу.


Із Гімпу та ймовірним майбутнім президентом Молдови Маріаном Лупу у Медведєва запланована окрема зустріч, розповів чиновник, який бере участь у підготовці до саміту.


8 жовтня 2009 року в Кишиневі відбудеться засідання ради міністрів іноземних справ СНД. На ньому, серед іншого, планується прийняття низку рішень з інвентаризації договірно-правової бази Співдружності, у тому числі і з урахуванням виходу Грузії зі складу СНД, сказали "Інтерфаксу" в МЗС Росії.


Міністри також мають узгодити питання щодо проведення майбутніх засідань рад голів держав і урядів, а також ухвалити деякі рішення організаційного і кадрового характеру, сказали в МЗС РФ.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект