НОВИНИ

16.10.2009 | Співпраця з Польщею - військовий пріоритет України
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міністр національної оборони Республіки Польщі Богдан КЛІХ і в.о. міністра оборони України Валерій ІВАЩЕНКО обговорили стан та перспективи розвитку співпраці двох країн в оборонній сфері, а також питання співробітництва в рамках європейських і євроатлантичних структур безпеки.


Як повідомили УНІАН в управлінні прес-служби Міноборони, на початку переговорів Б.КЛІХ подякував українському колезі за ініціативу проведення двосторонніх переговорів і запрошення відвідати Україну.


«Ми задоволені розвитком наших двосторонніх відносин і, зокрема, військового співробітництва. Також із задоволенням Польща сприймає той факт, що Україна підписала Річну національну програму Україна-НАТО. Це ще не План дій щодо членства в НАТО, але суттєвий крок вперед до системи колективної безпеки», - підкреслив міністр національної оборони Польщі.


У свою чергу В.ІВАЩЕНКО запевнив, що українсько-польське співробітництво – це зовнішньополітичний і військовий пріоритет для України.


Він додав, що зовнішньополітичний курс України залишається незмінним і спрямований на європейську та євроатлантичну інтеграцію.


Говорячи про співробітництво у форматі Вишеградської четвірки, В.ІВАЩЕНКО зазначив, що це багато в чому дозволяє Україні бути кооперованою у діяльність військових структур і систем колективної безпеки для поширення цього співробітництва з боку України.


«Участь підрозділів Військової служби правопорядку в складі багатонаціональних батальйонів військової поліції, пропозиції щодо формування бойових тактичних груп Євросоюзу - це все приклади того, як ми задіяні в діяльності системи колективної безпеки і миротворчій діяльності», – констатував в.о. міністра оборони України.


Окремо керівники оборонних відомств України і Польщі торкнулися питання участі збройних сил обох країн у миротворчий діяльності.


«Саме миротворча діяльність є важливою складовою міжнародної політики України, яка сприяє підвищенню її авторитету на міжнародній арені. І участь у миротворчих операціях під проводом, зокрема, НАТО значно сприяє процесу трансформації Збройних Сил України і набуття ними рис, притаманних збройним силам провідних країн», – зазначив В.ІВАЩЕНКО.


Також він зазначив, що в існуючому форматі наш національний контингент у складі “УкрПолбату” проіснує до серпня наступного року. Далі, у зв’язку із скороченням та оптимізацією сил КФОР, чисельність українського миротворчого континенту становитиме до 125 осіб.


«Але це не позначиться на якості виконання завдань українськими миротворцями», - наголосив він.


Також В.ІВАЩЕНКО і Б.КЛІХ обговорили питання стану та перспектив створення спільної українсько-польсько-литовської миротворчої бригади “ЛитПолУкрбриг”.


«Я сподіваюся, що завдання з переформування нашого спільного батальйону у тристоронню бригаду – українсько-польсько-литовську – залишається актуальним», – сказав В.ІВАЩЕНКО і додав, що на сьогодні триває робота над концепцією її створення.


Також він висловив сподівання, що вже до кінця року усі три сторони підпишуть Лист намірів щодо створення “ЛитПолУкрбригу”.


Б.КЛІХ висловив повну згоду з пропозиціями української сторони і повідомив, що вже мав розмову з цього питання з міністром охорони краю Литовської Республіки.


Крім того, у ході переговорів керівники оборонних відомств України і Польщі обговорили питання розвитку двостороннього військово-технічного співробітництва.


Як сказав В.ІВАЩЕНКО, Україна має потужний оборонно-промисловий комплекс та можливості з модернізації і ремонту військової техніки і озброєння, які можуть бути задіяні в інтересах Війська Польського.


Також В.ІВАЩЕНКО ознайомив свого польського колегу з ходом робіт зі створення нового корабля класу “корвет” і залученням до цього провідних закордонних підприємств з розробки озброєнь.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 428. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект