НОВИНИ

27.10.2009 | Президент США не поспішатиме відправляти додаткові війська до Афганістану
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама не поспішатиме з остаточним рішенням щодо відправки додаткових військ до Афганістану. Про це глава Білого дому заявив під час відвідання військово-морської бази у Флориді."Попри те, що я ніколи не вагався б, чи використовувати силу для захисту американського народу, хочу пообіцяти при визначенні наступного кроку в Афганістані ось що: я ніколи не прийматиму важливих рішень щодо відправки військових поспіхом. Я не ризикуватиму вашими життями, якщо лиш не виникне крайньої потреби", - пообіцяв головнокомандувач перед військовим зібранням.


За його словами, американські військовики потребують чіткої мети, відпрацьованої стратегії та необхідного обладнання для успішного виконання покладеної на них відповідальної місії. Глава Білого дому наголосив на важливості розуміння та підтримки рішення адміністрації щодо Афганістану всередині країни.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, від Барака Обами уже більше місяця чекають остаточного рішення щодо відправки до Афганістану додаткових військових контингентів. На необхідності цього неодноразово наголошували головнокомандувачі збройних сил на місцях. Так, глава Об'єднаного комітету начальників штабів Майк Муллен у своєму виступі перед конгресом попереджав, що найближчим часом можуть знадобитися додаткові військові підрозділи, аби стабілізувати ситуацію в країні, де активно діють повстанці руху "Талібан". Його занепокоєння повністю поділяє і командувач об'єднаним контингентом НАТО в Афганістані генерал Стенлі Мак-Крістал. На думку глави Пентагону Роберта Гейтса, ситуація у регіоні загострилася настільки, що потребує негайного втручання та "невідкладних рішень".


Водночас глава сенатського комітету з питань зовнішньої політики Джон Керрі, який щойно повернувся з Афганістану, підтримав главу держави. Він заявив, що прохання військових командирів у регіоні про додаткові сили слід уважно вивчати. При цьому він наголосив, що "ціна помилок" там надто висока.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект