НОВИНИ

13.10.2009 | Пінчук заплатив Блеру за промову?
Джерело - Українська правда

Екс-прем’єр Великобританії Тоні Блер, який має найбільше шансів стати першим президентом Євросоюзу, імовірно, отримав десятки тисяч фунтів від Віктора Пінчука.


Про це пише британська "The Times".


За даними авторів статті, Пінчук, який активно виборює для України заявку на членство в Євросоюзі, найняв колишнього міністра з уряду лейбористів Стівена Баєрса, щоб посилити свої зусилля в цьому напрямку.


 


Як повідомляють, він заплатив Блеру, щоб той виступив в Україні з програмною промовою.


Українські дипломати готуються подавати заявку на членство вже наступного року, і вважають Блера ключовим союзником, пише видання.


Декілька європейських країн підтримують зближення економічних зв’язків з Україною, але безпосередньо не підтримали заявку. Декотрі держави, серед яких Німеччина, стривожені тим, що ближчі відносини з Україною можуть поставити під загрозу стосунки з Росією, мовиться в статті "The Times".


За комерційною активністю Блера та його зв’язками з ключовими діловими гравцями, такими як Пінчук, пильно стежитимуть під час будь-якої президентської кампанії в ЄС, пишуть автори статті.


Очікується, що пізніше цього місяця Ґордон Браун та інші лідери обговорять значення посади президента ЄС та трудовий договір президентства.


Пінчук заснував Ялтинську європейську стратегію (YES) для підтримки вступу України до ЄС. Баєрс, колишній міністр торгівлі, очолює правління. Минулого року Блер відвідав щорічне зібрання YES у Ялті, де виступив з головною промовою.


Блер також відвідав захід, спонсорований Пінчуком, під час Давоського саміту в Швейцарії цього року, де також були Білл Ґейтс, сер Ричард Бренсон та Білл Клінтон. За участь у заході він не отримував грошей.


Речник Блера підтвердив "The Times", що йому не платили за участь у Давоському заході, але відмовився від коментарів щодо промови у Ялті.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7238. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект