НОВИНИ

15.10.2009 | Корупційний скандал у Польщі триває: ще одна сенсаційна відставка
Джерело - УНІАН

Глава польського уряду Дональд ТУСК звільнив Марішуа КАМІНСЬКОГО з посади глави Антикорупційного бюро (CBA), розслідування якого призвело до відставки чотирьох провідних політиків правлячої у Польщі партії, у тому числі, трьох урядовців.


Як передає кореспондент УНІАН, президент Польщі Лех КАЧИНСЬКИЙ назвав «безпідставним» звільнення М.КАМІНСЬКОГО, висловивши думку, що це рішення пов’язане із корупційним скандалом, який спалахнув на початку жовтня у зв’язку із розслідуванням, яке вело CBA.


У спеціально оприлюдненій заяві, текстом якого володіє агентство, глава Польської держави відзначив, що закон про створене у 2006 році Антикорупційне бюро, визначає чіткий перелік умов, виконання яких необхідне для звільнення глави цього відомства.


«Прем’єр не вказав жодної із умов визначених згаданих 8 статтею (закону про СВА) і жодним чином не пояснив, чому планує звільнити Маріуша Камінського із посади глави Антикорупційного бюро», - відзначив Л.КАЧИНСЬКИЙ, який був співзасновником партії «Право і справедливість», котра створила CBA.


Д.ТУСК переконував журналістів на вечірній прес-конференції у середу, що М.КАМІНСЬКОГО звільнено згідно із чинним законодавством.


«Як ви здогадуєтеся, тут не час на помилки. Я, звичайно, прийняв це рішення після консультацій із юристами», - сказав він.


Д.ТУСК також підкреслив, що призначення та звільнення глави Антикорупційного бюро належить до компетенції глави уряду.


Як повідомляв УНІАН, на початку жовтня 4 провідних політиків правлячої у Польщі з кінця 2007 року «Громадянської платформи» подали у відставку через розслідування СВА, яке свідчить про можливе лобіювання ними інтересів представників грального бізнесу.


Посади втратили міністри спорту, юстиції, заступник міністра економіки та глава фракції партії у парламенті.


З уряду пішов також заступник Д.ТУСКА, Гжегож СХЕТИНА, котрий однак був одразу призначений главою фракції партії у Сеймі.


Довідка УНІАН. У жовтні СВА після оприлюднення інформації про корупцію під час підготовки закону про гральний бізнес, оприлюднив дані про інші розслідування, які свідчать про корупцію в низці інших справах, зокрема, під час продажу польських суднобудівних заводів у Гдині та Щечині.


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1428. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект