НОВИНИ

08.10.2009 | Генсек НАТО: доповідь про Грузію не вплине на долю України
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Генсекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що доповідь ЄС про війну в Грузії не матиме впливу на перспективи вступу до альянсу України та Грузії.


Висловлюючись щодо доповіді міжнародної комісії, присвяченої минулорічній війні у Грузії, Генсек НАТО закликав Москву та Тбілісі дивитися у майбутнє та не робити кроків, які б призвели до зростання напруження в регіоні.


Аналогічну позицію він зайняв і в питанні стосовно того, чи можуть висновки експертів Євросоюзу вплинути на євроатлантичні прагнення Грузії та України, передає "Німецька хвиля"."Ця доповідь не матиме ніякого впливу на рішення, які вже були ухвалені в НАТО", - зазначив Расмуссен, посилаючись на рішення щодо перспектив Києва та Тбілісі, прийняте у рамках Бухарестського самміту НАТО.


Згідно з ним, обидві країни зможуть стати членами цієї організації після того, як будуть відповідати стандартам альянсу.


Нині ж відома позиція союзників, згідно з якою ні Київ, ні Тбілісі до вступу до НАТО ще не готові.


Щодо України, то Брюссель, співпрацюючи з Києвом у рамках Річної національної програми, очікує насамперед на вибори нового президента.


Тут не виключають, що після виборів зовнішня політика України може бути суттєво відредагована, в тому числі й щодо набуття членства у Північно-Атлантичному альянсі.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект