НОВИНИ

08.10.2009 | Американський Сенат погодився виділити на потреби Пентагону 636 млрд доларів США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Бюджет американського оборонного відомства на 2010 фінансовий рік має становити 636 млрд доларів. Відповідний законопроект прийняла верхня палата Конгресу США.Після детального обговорення та тривалих дискусій документ підтримало 93 сенатори, проти висловилося лише 7 законодавців. Відповідно до положень законопроекту, 128 млрд доларів виділяється на ведення військових операцій в Іраку та Афганістані і 498 млрд - на всі інші потреби Пентагону. За даними спеціальної конгресової комісії, з урахуванням запропонованої суми на наступний фінансовий рік, витрати США на дві військові кампанії перевищать 1 трлн доларів - близько 700 млрд на іракську та щонайменше 300 млрд на боротьбу з терористичними угрупованнями в Афганістані. Минулої зими президент США Барак Обама схвалив ініціативу про відправлення до Афганістану додатково 21 тисячі військових. Таким чином, загальна їх кількість становитиме 68 тисяч. Прийнятий Сенатом бюджет враховує витрати на розміщення цих контингентів.


Законопроект дозволяє виділити 7,7 млрд доларів на розгортання системи протиракетної оборони, що на 1,4 млрд менше, аніж минулого року. Однією з особливостей прийнятого документу є стаття, що містить пряму заборону на перевезення в'язнів з табору на військовій базі в Гуантанамо до США.


Загалом, схвалений верхньою конгресовою палатою документ передбачає на 3,9 млрд доларів менше бюджетних коштів для оборонного відомства, аніж просив Білий дім. Разом з тим, сенатори залишили в ньому статті витрат, проти яких президентська адміністрація рішуче протестувала. Зокрема, 2.5 млрд доларів надається для будівництва 10 вантажних літаків C-17, які Пентагоном не замовлялися. Однією зі статей передбачається спорудження двох військових кораблів DDG-51, у той час як адміністрація потребує лише одного.


Палата представників прийняла власний варіант бюджету для оборонного відомства країни ще влітку. Він передбачає 680 млрд доларів США на потреби Пентагону протягом 2010 фінансового року. Документи мають цілий ряд відмінностей і перед тим, як потрапити на підпис президенту, мають пройти процедуру узгодження.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект