НОВИНИ

27.10.2009 | Представник НАТО оцінив просування України на "чотири з плюсом"
За матеріалами - УНІАН

У НАТО в цілому позитивно оцінюють поточний етап виконання Україною першої Річної національної програми з підготовки вступу країни до Організації Північноатлантичного договору.


Про це в інтерв`ю проекту «Флот2017» заявив спеціальний представник Генерального секретаря НАТО на Південному Кавказі і в Центральній Азії Роберт СІМОНС, делегація на чолі з яким завершила в Києві роботу з розгляду виконання Річної національної програми підготовки (ДНП) України до вступу в НАТО, затвердженої в серпні цього року.


«Наш аналіз свідчить: виконання Україною ДНП є позитивним і успішним, особливо на міжвідомчому рівні», - сказав Р.СІМОНС.


Він уточнив, що наприкінці листопада в штаб-квартирі НАТО буде продовжено обговорення питання, наскільки успішно Україна виконує ДНП, і що саме нею зроблено з серпня 2009 року, коли ця програма була затверджена.


«А нині умовно за виконання ДНП Україні можна «поставити» 4,5 бала за пятибальною шкалою за реалізацію завдань технічного, правового розділів програми, а також розділу, присвяченого питанням національної безпеки. Не дуже добре справа з ресурсним забезпеченням. Тут оцінка не дуже висока, хоча ми не поспішаємо звинувачувати в цьому уряд, українську владу, розуміючи об`єктивні причини, зокрема, світова фінансова й економічна криза», - сказав спецпредставник Альянсу.


Він відзначив, що Річну національну програму прийнято Україною в дуже складний рік. «По-перше, впродовж цього року весь світ відчуває на собі негативні прояви фінансової й економічної кризи, що, поза сумнівом, не найкращим чином впливає на співпрацю. По-друге, ми спостерігали в Україні різні політичні процеси, які негативно впливають на співпрацю. Проте ми можемо сміливо констатувати, що в цілому робота, яка проводиться, доволі ефективна», - наголосив Р.СІМОНС.


При цьому він особливо відзначив позитивну діяльність у військовій сфері, що проводиться по лінії Міністерства оборони України, і висловив сподівання на її продовження і поглиблення наступного року.


«Хоча певною мірою псує цю картину ситуація, яка складається за участю України в міжнародних навчаннях, що проводяться Альянсом, а точніше, провал таких навчань українським парламентом», - констатував представник НАТО.


Кажучи про євроатлантичні перспективи України, Р.СІМОНС згадав як проблемне питання, «яке виникає на цьому шляху, - протидія Росії, з якою і Україна, і Грузія мають спільні кордони».


«Тим часом НАТО заявляло і заявляє: у Росії немає права вето на рішення, які приймаються як у самому Альянсі, так і в Україні і Грузії. Ви самі маєте право вирішувати свою долю і вибирати системи безпеки, в яких хочете брати» участь, - наголосив Р.СІМОНС.


Він вчергове оприлюднив позицію Генерального секретаря НАТО, який заявляє, що «Альянс співпрацює з Російською Федерацією, і має намір поглиблювати цю співпрацю, але це можливо тільки в разі поваги до волевиявлення країн-партнерів НАТО».


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект